www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU
{DNES JE:STŘEDA 21.11.2018 SVÁTEK MÁ:ALBERT}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU

Omlouváme se občanům, že od 01.01.2017 nebyly z technických důvodů zodpovídány Vaše dotazy. Pracujeme na nápravě.

Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Otázka: Vajíčka (Michaela Červenková 1.2.2015 14:21)
Dobrý den, zajímalo by mě, jak je možné, že ještě nikdo nezačal řešit problém s vajíčky, jež jsou denně k nalezení po celé ulici Cukrovarská? Bohužel nejde jen o otázku nepořádku, už několik měsíců projíždí touto ulicí auto, z jehož oken někdo vajíčka vyhazuje na kolemjdoucí ve večerních hodinách. Mou matku takto letící vajíčko zasáhlo silně do ruky, měla ji oteklou ještě dva dny po incidentu. Okamžitě potom jsme zavolali městskou policii, udaly jsme přesný čas incidentu, ale tam nás velmi slušně řečeno odmítli s tím, že buď máme podat trestní oznámení na neznámého pachatele, nebo máme smůlu. Na můj dotaz, zda nelze využít kamerového systému, jež se v této ulici podle mého předpokladu nachází jsem dostala odpověď, že to možné není a na shledanou. Přijde mi opravdu tristní, že tento problém, který (podle počtu čerstvých vajec rozbitých v ulici) již trvá několik měsíců dodnes nebyl nijak řešen, a to ani prohledáním kamerových zaznamů z ulice, ani zvýšením počtu policejních hlídek v této ulici v podvečerních hodinách. Ráda bych ještě podotkla, že výtržnici místo vajec někdy používají sněhové koule, což vím také ze zkušeností mé matky, jež se stala obětí tohoto incidentu už dvakrát. Žádám o okamžité řešení. Toto bohužel není vtip. S pozdravem, Červenková.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 4.2.2015 15:02)
Dobrý den, paní Červenková,
děkujeme za upozornění na tento problém. Jak nás nyní informovali pracovníci ORUO, v těchto místech bylo skutečně nalezeno několik skořápek od vajec. Váš dotaz bude předán vedení policie a zároveň bychom tímto rádi vyzvali občany, kteří by se stali svědky podobného incidentu, aby nás informovali o typu auta, případně se snažili zapsat si SPZ vozidla, což by výrazně přispělo k dopadení výtržníků.
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: cesta kolem Baumitu (Schneidervindova 26.1.2015 13:42)
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jak je to s provizorní cestou kolem Baumitu do nového sídliště u Zámeckého parku.Plánujete její opravu a rozšíření??Nebo je to pouze provizorní stavba po dobu výstavby nového sídliště a pak bude zrušena,veškerá doprava pak povede přes Schollerovu ulici?
Odpověď: (Kateřina Marszálková 10.2.2015 13:35)
Dobrý den.
Děkujeme za dotaz. Komunikace v ulicích za "Za Cukrovarem" a "Tryskovická" (část od mostu k již rekonstruované části) budou rekonstruovány investorem bytového souboru Čakovický park.
Rozšíření Tryskovické (namísto stávající panelové cesty) má již pravomocné stavební povolení od cca srpna loňského roku. Konkrétní termín stavby je vázaný na postup výstavby bytových domů, kdy je aktuálně slíbeno, že stavba by měla začít letos na jaře.
Zbylá část cesty, tj. ulice "Za Cukrovarem" bude s ohledem na skladbu podloží rekonstruována až ke konci stavební činnosti, aby byla komunikace, co nejméně zatěžována staveništní dopravou. Do té doby bude pouze udržována v provozuschopném stavu.
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Že v Městské části- Čakovice se neplánuje Pražský okruh do budoucna nebo do roku 2017 (Marta Kuklová 20.1.2015 18:20)
Krásný večer,

chtěla bych ze vás zeptat, jestli se v naší městské části-Čakovice do teďka neplánuje z výstavbou Pražského okruhu? Pro Čakovice, Miškovice a Třeboradice by to nebylo moc dobré ani nutné.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 21.1.2015 10:47)
Dobrý den,
stavba silničního okruhu Prahy, přesněji etapa č. 520 Březiněves-Satalice, která by případně měla vést přes naši městskou část (dle aktuálně platného územního plánu hl.m. Prahy), není v současné době připravena a dosud neprošla ani posuzováním vlivů na životní prostředí (EIA). Je tedy zřejmé, že případné zahájení stavby nelze očekávat před rokem 2020, spíše však ještě později. V posledních letech se zároveň mluví o dvou dalších trasách obchvatu, které by vedly dále od hranic Prahy, zcela mimo naši městskou část. Stanovisko naší městské části bylo vyjádřeno např. při návrhu aktualizace Zásad územního rozvoje hl. m. Prahy - viz zápis ze zasedání zastupitelstva v prosinci 2013. Stručně lze aktuální postoj vedení městské části vyjádřit takto. Naše městská část chápe potřebu silničního okruhu Prahy. Požadujeme ale, aby byly seriózně vyhodnoceny všechny varianty okruhu, a to zejména s ohledem na dopady na životní prostředí a rozsah zasažené rezidenční oblasti. V případě, že se i poté po posouzení všech relevantních hledisek objektivně prokáže, že jediná reálná či nejvhodnější trasa okruhu, je stávající etapa č. 520, pak požadujeme garance, že budou maximálně eliminovány všechny negativní externality, zejména pak hluková zátěž (tzn. zahloubení trasy, vedení části trasy v tunelu, výsadba izolační zeleně formou lesních porostů apod.).
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Autobusy do Miškovic a jetsli sokromá škola nehledá kuchaře v sourkomé základní škole? (Bohdan Svoboda 19.12.2014 17:29)
Přeji hezký den,
Rád bych se zeptal jestli by nešlo v Miškovicích přidat dva nové autobusy 295, která by jela nějaká do Třeboradic a nějaká do Miškovic která by končila ve stanici Tuháňská nebo by jela do Třeboradic a z Třeboradic do Miškovic?
Druhý autobus 204 z Miškovic do Satalic?
A ještě bych se chtěl jestli nová soukromá základní škola v Čakovicích nehledá kuchařky?

Děkuji moc za odpověď,
S Pozdravem, Bohdan Svoboda
Odpověď: (Kateřina Marszálková 29.12.2014 15:29)
Dobrý den.
Děkujeme za váš dotaz. Bohužel s ohledem na přestupní tarif není v současné době reálné vyjednání vedení linky 295 do Miškovic. Ostatně i do Třeboradic bylo její vedení prosazeno pouze díky potřebě spojit třeboradické centrum pro zdravotně postižené se zdravotnickými zařízení v Praze 8 a 9. Původně měla tato linka končit v Čakovicích.

K lince 202 do Satalic odkazuji na předchozí odpověď z 29.10.2014, kde byla podobná otázka řešena. Aktuálně vyjednáváme o nové lince (další schůzka bude na počátku ledna) a pokud se jednání úspěšně podaří, tak by vznikla linka, která by jezdila minimálně mezi Miškovicemi a Kbely, kde by byl přestup na linku 202 zajištěn.

Ve věci nabídky zaměstnání v nové soukromé škole se, prosím, obraťte na kontakty uvedené na webu školy: www.zslivingston.cz.

Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Je v plánu postavit kulturní dům? (Michaela Tůmová 2.12.2014 12:15)
Dobrý den,
Chtěla bych se vás zeptat jestli je v plánu postavit v Čakovicích nebo v Miškovicích kulturní dům, bylo by to moc dobré třeba v Miškovicích by se to hodilo?
Děkuji za odpověď, Tůmová
Odpověď: (Kateřina Marszálková 16.12.2014 15:30)
Dobrý den paní Tůmová,

děkujeme za Váš dotaz. Záměr na zřízení kulturního domu či nějakého podobného zařízení má a měla většina politických subjektů, které jsou či byly v minulosti zastoupeny v zastupitelstvu naší městské části.
Konkrétní místa, kde by mohlo být takové zařízení, se liší. Takové zařízení by mohlo být umístěno například na staré návsi v Čakovicích, s využitím stávajícího objektu č.p. 29 v Otavské ulici. Jsou ale i další místa, kde by podobné zařízení z hlediska prostorového šlo umístit. V Miškovicích bohužel MČ takto vhodnými pozemky nedisponuje. Pokud by ale v budoucnu byl k dispozici dostatek volných finančních prostředků, bylo by zde možné vytvořit nějaké menší klubové zařízení se sálem či společenskou místností, komunitní centrum atp. V případě kulturního domu se jedná o investičně velmi náročnou záležitost, přesto je pravděpodobné, že již příští rok by mohlo padnout rozhodnutí o tom, zda, kde a v jaké podobě by toto zařízení v naší městské části mohlo vzniknout a mohla by být zahájena projektová příprava samotného objektu.
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta.
Otázka: Psí loučky (J.Kramářová 17.11.2014 10:39)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli plánujete dokončit úpravu psích louček.
Obě louky, za házenou i za Baumitem, nemají celkové oplocení, druhá jmenovaná nemá ani vrátka. U obou vede železnice a cesta.
Spoluobčané mívají problém, když psi běhají bez vodítek po ulici, ale když chci nechat psa vyběhat na místě k tomu určeném, tak to opět nejde, protože chybí ploty.
Na louce za házenou šel pes ke kraji, směrem k železniční trati a vzhledem k nepořádku, který tam je chytil stopu a byl pryč, protože chybí oplocení.
U trati se mimo nepořádek nachází také „příbytek“ bezdomovců, který jistě svými pachy pejsky také láká.
Zdá se, že zřízení psích louček bylo jen předvolebním tahem a chlubit se jimi nemá rozhodně takovou váhu, jaké se jim dostalo (práce nedodělaná…vizitka MČ).
Děkuji za odpověď, J.Kramářová
Odpověď: (Kateřina Marszálková 18.11.2014 10:06)
Dobrý den,
jak bylo uvedeno v posledním čísle čakovického zpravodaje, loučka v této podobě je zatím pouze jakýmsi základem a cílem MČ je postupné vylepšování a doplňování dalších prvků. Už v tomto článku jsme občany vyzvali ke zpětné vazbě, takže za Vaši připomínku děkujeme a budeme ji brát v potaz. S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Nové zastupitelstvo (Jan Páleník 25.10.2014 13:37)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdo vyhrál volby a kdo je v zastupitelstvu, a kdy budou zvoleni na úřad od listopadu 2014? Děkuji za odpověď, J. Páleník
Odpověď: (Kateřina Marszálková 30.10.2014 8:26)
Dobrý den,
na pátek 7.11.2014 je od 18:00 hodin svoláno ustavující zasedání Zastupitelstva MČ Praha - Čakovice, na kterém složí sliby zvolení členové zastupitelstva (jmenný seznam najdete na našich stránkách v sekci "volby" - Zápis o výsledku voleb do ZMČ Praha - Čakovice), bude zvolen starosta, jeho zástupci i radní. Podrobný program najdete rovněž na našich stránkách.
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: knihovna (Barbara Mrázková 23.10.2014 9:30)
Dobrý den,
nezvažuje městská část zařazení místní knihovny do sítě poboček Městské knihovny v Praze? Nejen vzhledem k narůstajícímu počtu školáků by to nebyl špatný nápad.
Děkuji a přeji pěkný den.
S pozdravem
Barbara Mrázková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 31.10.2014 8:04)
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz, ale o zařazení do sítě poboček MK v Praze v tuto chvíli městská část neuvažuje. S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Autobus z Miškovic do Kbel nebo na Černý most (Jaroslav Hanák 14.10.2014 19:51)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by v Miškovicích v Praze 9 nezavedla nová linka do Kbel nebo na Černý most? Bylo by to super všichni by to ocenili. Děkuji za odpověď a S pozdravem J. Hanák
Odpověď: (Kateřina Marszálková 29.10.2014 8:48)
Dobrý den, pane Hanáku,
na velmi podobný dotaz ze dne 7.10.2014 již odpovídal místostarosta Jiří Vintiška panu Richterovi (Otázka: Richter (Martin 7.10.2014 15:49). Pokud se jedná o zavedení linky konkrétně na Černý most, tato možnost se nejeví jako příliš reálná vzhledem k tomu, že tuto trasu již zajišťuje právě v odpovědi zmiňovaná linka 202. Při dalších jednáních může být tato varianta ale rovněž zvážena. S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Do zastupitelstva 2014-2018 (Martin Petrýl 12.10.2014 14:07)
Přeji hezký den, chtěl bych se zeptat jestli dočasný starosta bude zástupcem nové paní starostky, bylo by to výborné ten pro naší městskou část udělal všechno tak by to bylo dobré? Děkuji za odpověď.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 13.10.2014 15:07)
Dobrý den,
v tuto chvíli zatím není známo, kdo bude starostou ani jaké bude složení Rady MČ a podobně. Vzhledem k tomu, že žádná z volebních stran nezískala většinu z 21 mandátů, budou se nyní zřejmě vést jednání o sestavení koalice. S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: bydlení (petra gramanova 10.10.2014 12:28)
Dobrý den mám takovou otázku mám problémy v podnájmu bydlí v domě rodina která hulí trávu mám u vás žádost na byt. Co se dá udělat abych dostala od úřadu co nejdříve byt.. děkuji s pozdravem Gramanová
Odpověď: (Kateřina Marszálková 14.10.2014 8:43)
Vážená paní Gramanová,
reaguji tímto na Váš dopis ze dne 15.9.2014. Vaše žádost na byt je zaregistrována pod č.44/14 a byla předložena dne 2.10.2014 k projednání bytové komisi. Bytová komise Vaši žádost projednala a odložila s tím, že pověřila členku bytové komise paní místostarostku Bc. Blanku Klimešovou k prověření Vaší bytové situace.
V případě problému s drogovou závislostí osob, které bydlí v domě s Vámi, doporučujeme se obrátit na policii. S pozdravem Jana Přibylová
Otázka: Richter (Martin 7.10.2014 15:49)
Dobrý den, bude z Miškovic do Kbel jezdit nová linka a je v plánu že kloubový autobusy budou jezdit do Miškovic?
Odpověď: (Kateřina Marszálková 29.10.2014 8:34)
Dobrý den,
byli bychom rádi, kdyby se podařilo přesvědčit ROPID, který plánuje dopravu v Praze o potřebnosti linky ze Kbel do Miškovic (a Čakovic).
Linka 202, která toto spojení dříve zajišťovala byla, bohužel, málo vytížena a tak byla přes náš nesouhlas zrušena, resp. přeložena do jiné trasy.
V současné době jednáme o zřízení nové midibusové linky, kterou by obsluhovaly menší vozy, a která by požadované spojení zajistila. Na tomto projektu spolupracujeme s vedením MČ Kbely. Dosud neměl jasnou podporu pražské radnice. Projekt nyní budeme dále projednávat s novým vedením a budeme se snažit zajistit podporu k co nejrychlejšímu zřízení této linky.

Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Odpověď: (Kateřina Marszálková 21.1.2015 10:39)
Aktuální informace: Zástupci městských částí Čakovice a Kbely se s organizací ROPID dohodli na zahájení přípravy nové linky v trase Čakovice - Miškovice - Kbely. Pokud se potřebné finance naleznou, spuštění linky nebude nic bránit. Zatím však neexistuje žádný závazný termín spuštění linky. Předpokládáme, že v ideálním případě by mohla být linka spuštěna od září tohoto roku."
Otázka: Psí hřiště (Jana Šilingerová 19.9.2014 18:23)
Dobrý den,
Ráda bych se zeptala,jak funguje otevírací doba psího hřiště nově vybudovaného za hřištěm házené. Šla jsem v pátek 19.19.2014 15:00 hod. v domnění že si pejsek hřiště užije,ale bylo zamčeno. Proto bych se ráda zeptala jak hřiště funguje abych nechodila zbytečně. Děkuji za odpověď
Odpověď: (Kateřina Marszálková 29.9.2014 8:53)
Dobrý den,
nově vybudované psí hřiště na házené, stejně jako nově otevřená psí loučka za Baumitem nebudou mít žádnou otevírací dobu a bude zde otevřeno neustále. Situace, o které píšete by se již neměla opakovat. Děkujeme za pochopení, s pozdravem Kateřina Marszálková
Otázka: Ohledně voleb 2014 (Petr Miller 11.9.2014 15:37)
Dobrý den,
Chtěl bych se vás zeptat kdo jsou kandidáti na starostu Čakovic, Miškovic a Třeboradic je i kandidát pan starosta který je teď a kdy dostaneme papíry na volby 2014?
Díky za odpověď.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 17.9.2014 10:02)
Dobrý den,
podle zákona musí být volební lístky rozneseny maximálně tři dny před konáním voleb. Současný starosta kandiduje i v těchto volbách a zároveň koncem tohoto měsíce obdržíte do schránek speciální volební vydání k časopisu "U nás v Čakovicích", které je věnováno volbám a volební inzerci. S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Čakovický den pohybu a zdraví (Ivana Zahradníková 28.8.2014 13:22)
Dobrý den,
v posledním čísle Čakovického zpravodaje byla na zadní straně zveřejněna pozvánka na akci Čakovický den pohybu a zdraví. Chtěla jsem se zeptat, kdo tuto akci organizuje? Je to akce čistě pořádaná naší městskou částí nebo se jedná o předvoledbní aktivitu politického hnutí Pro Prahu, za které kandiduje i pan starosta? Z jakého důvodu jsou na pozvánce loga (znaky) jak naší městské části, tak výše zmíněného hnutí? Jeví se mi to dost nefér v rámci předvolebního boje.
Díky za odpověď.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 1.9.2014 13:14)
Dobrý den, v tomto případě se jedná o placenou inzerci. Je pravdou, že občas nějaký subjekt užije logo městské části, což ale nevnímáme nijak tragicky vzhledem k tomu, že se jedná o akci pro děti, pořádanou v naší městské části. Za upozornění každopádně děkujeme. S přáním hezkého dne, Kateřina Marszálková
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10