www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:PÁTEK 14.08.2020 SVÁTEK MÁ:ALAN}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU


Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Otázka: Zápisy z jednání výborů (Roman Šemík 14.3.2017 10:11)
Dobrý den, jsem nucen svůj dotaz zopakovat, neboť se odpověď neobjevila na webu cakovice.cz. Zejména mě zajímají zápisy kontrolního výboru. Poslední je z počátku roku 2016.
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 14.3.2017 15:38)
Dobrý den, pane Šemíku,
poslední zápis kontrolního výboru, který je na webu městské části zveřejněn je z května 2016. Od předsedy kontrolního výboru máme potvrzeno, že se jedná o poslední zápis.

S pozdravem, Kateřina Marhoulová

Otázka: kompostéry (Jana Galková 26.2.2017 11:37)
Dobrý den,

chci se informovat, jak dopadla akce dotované kompostéry, nebo zatím ještě není rozhodnuto?

S pozdravem Galková
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 28.2.2017 8:57)
Dobrý den,
dle mých posledních informací prozatím není zcela rozhodnuto, protože nejsou spočítány všechny body. My jako městská část Praha - Čakovice máme ale poměrně slušné vyhlídky, že kompostéry dostaneme. Doufáme, že akce bude ukončena zdárně do začátku sezóny a kompostéry se dostanou k lidem včas.
Hezký den, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: Povolení (Pakandl 12.2.2017 19:22)
Dobrý den.

Chtěl jsem se informovat, zda potřebuji povoleni na stavbu solární elektrárny na střeše svého domu v Čakovicích.

Děkuji.

S přatelským pozdravem
Pakandl
Odpověď: (Jan Florián 24.2.2017 11:52)
Dobrý den,
je nutné se obrátit na Stavební úřad, který poradí, je-li nutná a jaká forma stavebního povolení. V případě nutného stavebního povolení bude potřeba i souhlas naší radnice. Podle mne, předpokládám, bude nutná dokumentace, příslušná stanoviska i stavební povolení.
Jan Florián - investiční oddělení
Otázka: Sběrný dvůr (Petr Mareš 25.1.2017 0:28)
Dobrý den. Jakožto téměř čerstvý občan Čakovic bych se chtěl zeptat zdali bude ještě někdy v provozu sběrný dvůr v místě kde se momentálně nachází. Chtěl bych třeba někam vyhodit starou matraci,nebo jsem chtěl nějak rozumně nechat zlikvidovat použitý olej z friťáku a zjistil jsem,že zdejší dvůr dáli se to tak nazvat je až do odvolání zavřený. V tom případě je zde k ničemu. A jezdit s jednou lahví oleje až do Kbel je trošku nesmysl. Děkuji za odpoveď
Odpověď: (Lenka Maříková 24.2.2017 11:51)
Dobrý den,
ohledně Vašeho dotazu. V Čakovicích není sběrný dvůr, je to stanoviště velkoobjemových kontejnerů, kde mohou občané naší MČ tj. z Čakovic, Miškovic a Třeboradic odložit pouze bioodpad, suť a objemný odpad. Jiný odpad vám nevezmou (oleje, pneumatiky, elektrozařízení, atd.)
Použitý jedlý olej vám vezmou pouze ve sběrných dvorech, kde jsou na to speciálně zřízené nádoby.
S pozdravem, Lenka Maříková - ORUO
Otázka: vlakové spoje (Eva Maxová 8.11.2016 8:20)
Dobrý den, prosím, mohli byste oslovit ČD, aby v ranní špičce přidali vagón/y? Minimálně vlak 7:50 bývá plný už z Měšic. Od ostatních cestujících vím, že nejsem sama, kdo na ČD opakovaně psal. Zatím neúspěšně. Snad slovo zástupců obce by mohlo mít větší váhu. Moc děkuji. Eva Maxová
Otázka: Havraňák (Ivan Badík 1.10.2016 14:02)
Dobrý den, po částečném zušlechtění Havraňáku na jaře tohoto roku jsem jej velice rád využíval. Teď už je ale opět zarostlý a nedá se jím tak dobře procházet. Na kdy prosím plánujete další rozšíření směrem do Kbel a Letňanského lesoparku a plnohodnotné zpevnění cest pro pěší a cyklisty? Děkuji předem za odpověď
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 3.10.2016 14:46)
Dobrý den.

Děkujeme za dotaz. Na Havraňáku probíhala generální údržba lesa, při které na jaře docházelo k větší probírce náletových dřevin. Jde ale stále o les, tedy jeho zarůstání není nežádoucí, právě naopak, les poskytuje útočiště ptactvu a zvěři. K tomuto prostoru je přistupováno i nadále jako k lesu a je ponecháván v maximální možné míře jeho přirozený rozvoj (pro srovnání viz např. sousední Vinořsko-Satalická bažantnice). Udržovány budou především cesty, byť i drobné kácení křovin z důvodu zachování průhledů bude i nadále prováděno (vždy na jaře a/nebo na podzim). Při kontrole minulý týden nebyl průchozí profil celého pěšího okruhu prorostlý vegetací a šel použít jak chůzi, tak případně k běhu nebo ev. průjezdu na horském kole. Samozřejmě budou pokračovat další práce na rozhrnutí štěpky na cesty apod. V biotopu na východě ještě bude prokácena houštím jedna cesta směrem na východ ke trati, ale zde Havraňák zůstane hustě zarostlý, a bude především zachován fungující ekosystém. Pěšina, která bude sloužit jako propojka podél pole od Havraňáku směrem k letňanskému lesoparku, bude realizována nyní na podzim. Plnohodnotné vybudování cest (např. s asfaltem, který pochopitelně není žádoucí přímo v lese) je ale projektem, který bude trvat několik let a bude mít více etap. Nejprve izolovaně vznikne severní rozšíření Havraňáku. Zejména výhledové propojení přes trať je projekt dlouhodobý, který potrvá více let díky složitému projednání a majetkoprávním důvodům. Nyní stále probíhají administrativní procesy na majetkových úpravách pozemků pro severní rozšíření Havraňáku.
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta

Otázka: Doprava a výstavba Cukrovarská - Vrátenská ulice (Martin L. 27.9.2016 21:43)
Dobrý den,
chtěl bych se informovat, zda by bylo možné omezit rychlost při výjezdu z Čakovic v ulici Cukrovarská u nově vystavěných bytových domů (2016 -Za panskou stodolou) v ulici Vrátenská. Díky tomu by se razantně omezil hluk. Dále bych se rád informoval o jakou výstavbu v blízkosti ulice Vrátenské, kterou zmiňoval p. Ing. Jiří Vintiška v příspěvku z 25.4.2016 11:00, se bude jednat (bytové domy, podnik atd.). Předem mockrát děkuji. ML
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 18.10.2016 15:46)
Dobrý den.

Děkujeme za dotaz. Požádáme silniční správní úřad a policii o prověření možnosti zrušení nebo posunutí rychlosti 70 km/h při výjezdu z Čakovic.
Co se týká výstavby, tak ta není dosud známa (není zatím konkrétní projekt), ale umožňuje ji platný územní plán z roku 1999. Je zde funkční využití OV-D, tedy území všeobecně obytné, které umožňuje široké využití.
Dá se říci, že v tomto území může být téměř cokoliv s výjimkou rušící výroby, od bydlení přes školy, sport až po obchodní činnost. Vzhledem k tomu, že vlastník má záměr dále od Cukrovarské v dané lokalitě stavět luxusní bydlení formou rodinných domů či vilek, lze předpokládat, že zde vznikne objekt hodící se k takové rezidenční zóně. Vše bude ale záležet na záměru konkrétního vlastníka pozemku. V minulosti byl nezávazně konzultován záměr vytvoření zařízení pro volnočasové využití zejména pro děti, který ale dle našich informací není vlastníkem zatím dále rozpracován.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Dopravní obslužnost ČAKOVIC k Praze (Ladislav Týr 19.9.2016 20:04)
Připravuje se změna autobusové linka 195 a 136. Prosím o zdůvodnění a vysvětlení nových výhod ve spojení s centrem Prahy pro občany Čakovic, když MČ Prahy 9 neměla na změny Ropidu ŽÁDNÉ připomínky. Připravte se na otázky při předvolebním setkání s občany!!!
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 4.10.2016 9:31)
Dobrý den.

Děkujeme za dotaz, který rád odpovím již nyní, není nutné čekat až na předvolební setkání. Ostatně i proto je zřízena tato rubrika.
Musím říci, že se mýlíte, když se nesprávně domníváte, že naše MČ neměla ke změnám žádné připomínky. Příprava změn probíhala několik měsíců na mnoha jednáních a naše městská část měla mým prostřednictvím desítky připomínek. K linkovému vedení, k intervalům, k poloze nových zastávek, k vlečným křivkám kloubových vozů v Miškovicích, ke spojení pro školáky, k návaznostem na vlak, atd. Pokud narážíte na připomínky k závěrečnému textu dokumentu, který všechny naše výhrady a obavy kladně vypořádal, pak tento dokument byl skutečně již schválen bez dalších připomínek. Na základě kompromisu desítek zúčastněných stran s rozdílnými požadavky.


K samotné lince 136.
Linka 136 byla po dohodě s dotčenými orgány (ROPID a DPP) a příslušnými MČ (Praha 9, Praha 18 a Čakovice) zvolena na základě těchto informací:
a) Linka jezdí častěji ve všední den mimo špičky (12 minut oproti 15 minutám).
b) Díky povinným prokladům bude častěji jezdit i linka 140 (dopoledne za hodinu 10 kloubových vozů oproti stávajícím 8).
c) Linka 136 má menší požadavky na odstavná místa. Linka 195 totiž nemá dostatek míst na protilehlé konečné a povinné přestávky se tak realizují na smyčce v Čakovicích, která je i dilk tomu přeplněná.
d) Řešení může být výhodnější po dokončení projektu Sekyra pro vedení 2. linky pouze v úseku Letňany-Sídliště Čakovice (jako posilový spoj).
e) Linka 195 je rizikovější k vlivům kongescí z důvodu v bodě c), protože nelze "držet" více vozů pro vyrovnávací časy na Jesenické.
f) Uvažuje se o posílení linky 136 ve špičkách.
g) ROPID provedl analýzu zpoždění na lince 136 a 195 (od 1.4. do 31.5.2016), ze které vyplynulo, že linka 136 jezdí při příjezdu na Vysočanskou ve směru do Čakovic v průměru o něco méně zpožděná než linka 195. Pravděpodobně jde o vliv kongescí v oblasti Malešic, Hrdlořez - Pod Táborem a před Jarovem.


Ve Vašem dotazu nezaznělo, co Vám na lince 136 konkrétně vadí. Proto nelze odpovědět podrobněji. V úseku Sídliště Čakovice - Nádraží Libeň půjde ale pravděpodobně o trochu spolehlivější linku (dle statistiky zpoždění), která bude v dopoledních sedlech pracovního dne jezdit častěji a v ostatních obdobích stejně často. Vzhledem k tomu, že na lince 195 (jakož i 136) je již procento čakovických cestujících marginální, jistě uznáte, že vliv naší MČ na linkové vedení cca za metrem Vysočanská je rovnež minimální a hlavní slovo v tomto úseku již mají jiné MČ, zejména ty, po jejichž území linky vedou. Představa, že si MČ Čakovice nadiktuje linkové vedení po území jiných MČ bez ohledu na jejich názor, je zcela lichá. Bez ohledu na to, že MČ Čakovice je ze všech MČ na trase jak linky 195, tak linky 136 nejmenší.


S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta

Otázka: Stavby u čakovického sídliště (Monika Müllerová 14.9.2016 12:04)
Dobrý den,

bydlím na sídlišti v Čakovicích u zámeckého parku. Začali nám tady kopat. Ptala jsem se pánů a ty mi sdělili, že tu bude nové hřiště pro děti a mělo by to být cca otevřeno za rok. Začalo se kopat i na druhé straně sídliště. TAk jsem se chtěla zeptat, co je naplánovano?. Nikde jsem nic nenašla. Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem hezkého dne,

Müllerová
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 6.10.2016 13:10)
Dobrý den.

Děkujeme za dotaz, projekt sportovního hřiště investuje na svém pozemku investor bytového souboru Čakovický park. Měly by zde vzniknout plochy pro sportovní využití (nejen pro starší děti).
Projekt severně od ulice Marie Podvalové bude zahrnovat výstavbu rodinných domů a realizuje jej společnost Třeboradice Development. Více informací je možné nalézt v rubrice Rozvoj zde: http://www.cakovice.cz/3279_Smlouva-o-spolupraci-mezi-MC-Praha-Cakovice-a-Treboradice-Development-s-r-o-v-pripominkovem-rizeni-a-prezentace-zameru.
Projekt byl představen veřejnosti investorem na veřejném prezentaci v prostorách zámku v roce 2013. Další informace lze nalézt na obchodních stránkách prodejce pod obchodním názvem "Vyladěné domy".

Hezký den.
S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Autobusová linka 158 (Říjen 2016) (Pavel Tošilovský 13.9.2016 20:53)
Dobrý den,
Nešlo by ještě dohodnout, že by od Října 2016 linka 158 jezdila pár linek do Miškovic, 158 je historie Miškovic tak zda by nějaký spoj nemohl končit v Miškovicích. Občané Miškovic budou rádi, že by Miškovice měli o linku navíc, i když by to bylo jen pár spojí za týden a to v odpoledních časech. Děkuji za odpověď
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 7.10.2016 8:05)
Dobrý den.

Děkujeme za Váš dotaz, chápu význam čísla 158 pro Miškovice, podobný význam měla linka 159 pro Čakovice, když byla v roce 2001 zrušena ve své původní trase. V té době šlo o páteřní, nejčastěji jezdící, linku do Čakovic.
Bohužel Váš návrh nelze realizovat, protože linka 158 je vedena do Třeboradic, kde nahradí linku 110. Linkové vedení je nicméně dynamická věc a nelze vyloučit budoucí vedení linky 158 opět do Miškovic. V současné době by ale Miškovice přišly o spojení s metrem B, neboť linka 158 bude ukončena v Letňanech. Třeboradice spojení s metrem B mají alespoň z části, díky relativně dostupné zastávce Sídliště Čakovice. Dalším důvodem, proč nelze Váš návrh realizovat je skutečnost, že v Miškovicích by pro ukončení další linky již nebyl dostatečný počet odstavných míst na konečné zastávce.

Hezký den.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Oprava ulice Oderská x Ke Stadionu (Karel N. 5.9.2016 13:21)
Dobrý den,

můj dotaz se týká nedávné opravy povrchu ul. Oderská a Ke Stadionu. Taxisův příkop v Oderské byl sice zalit asfaltem, nikoli však až ke krajům a stejně při přejezdu je nerovnost stále cítit. V ulici Ke Stadionu (u Oderské) bylo několik drobných děr zalito asfaltem, nicméně největší díra u vjezdu na fotbalový stadion, cca 1 metr dlouhá, stále zůstala. Můžete prosím opravu reklamovat, resp. zajistit, aby oprava byla provedena kvalitně a alespoň zality všechny výtluky v této ulici. S tím souvisí i vymačkaná zastávka u koupaliště, kdy byla opravena ta ve směru z centra, ta do centra asi čeká, až si někdo protrhne na autě vanu.

Obecně jízda ulicemi Oderská, Ke Stadionu připomíná jízdu předměstím Bombaje, o ulici K Sedlišti raději ani nemluvit.

Děkuji

Karel N.
Odpověď: (Štefan Pecník 5.9.2016 14:44)
Dobrý den,
MČ v letošním roce neprováděla žádné opravy na uvedených komunikacích Oderská a Ke Stadionu. 25.8.2016 prováděla fa Javorník reklamační opravu propadu vozovky před čp.935 po
rekonstrukci kanalizace prováděné v roce 2013.V rámci této opravy jsem firmu požádal
o opravu 2 propadů cca 30 m od místa reklamace. Firma Javorník zdarma opravila největší
propad, bohužel ne až ke kraji vozovky. I tak je místo bezpečně průjezdné odpovídající rychlostí.
Pokud mám informace, vedení MČ v nejbližší době plánuje celkovou rekonstrukci této části Oderské a to od ulice Něvská po ulici Cukrovarská což by mělo horší stav komunikace vyřešit.
Na komunikaci Ke Stadionu proběhne plánovaná vysprávka povrchu před zimou letos cca.10/2016 a to na části komunikace mezi ulicemi Oderská a Vážská. Jen tuto část má MČ ve správě.
Část komunikace ulice Ke Stadionu před koupalištěm je ve správě TSK a na špatný stav povrchu
u zastávek MHD je MČ neustále upozorňuje. Bohužel opravy nejsou prováděny pružně, tak jako
bychom si představovali.
S pozdravem, Štefan Pecník - Odbor rozvoje a údržby obce

Otázka: Posvícení a WC (Jan Majer 31.8.2016 15:59)
Bylo by velkým problémem ,když bude posvícení otevřít zákl.školu a poskytnout tamní WC na přízemí? To co lidé museli použít minulý rok(hygiena a pohled uvnitř)bylo k pozvracení se !
Odpověď: (Kateřina Marszálková 5.9.2016 9:18)
Dobrý den,
ZŠ Dr. Edvarda Beneše s volným přístupem k toaletám ve škole z hygienických důvodů nesouhlasí, což samozřejmě chápeme a musíme respektovat. Lidé by využívali i volného pohybu po škole, který není opravdu možný. Městská část opět zajistí toalety na akci, avšak hygiena na WC už je čistě na návštěvnících akce.
Děkujeme za pochopení, Kateřina Marszálková - vztahy s veřejností

Otázka: detska hriste (Matatkova Jirina 30.8.2016 11:35)
dobry den bydlim na luznicke ulici je tady v okoli v bytovkach dost malych deti a nejblizsi detske hrite je mezi ulicemi nevska a uslavska je tady myslim dost mista aby se tady udelalo nejake mensi hriste jako je treba u parniku ja sama mam dve male deti dekuji za odpoved Matatkova
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 5.9.2016 13:21)
Dobrý den paní Maťátková,

v současné době se připravuje projekt parkovacích míst v lokalitě Ke Stadionu (vč. ulice Lužnická). Z tohoto projektu vyplyne přesná poloha jednotlivých míst parkovací stání. V návaznosti na to, chceme udělat jednoduchou skicu úpravy jednotlivých volných ploch (doplnění zeleně) a doplnění pěšiny z přírodního povrchu z Kysucké k autobusové zastávce Oderská (zkratka k zastávce pro dobíhající cestující). Uprostřed zeleně variantně uvažujeme i o malém dětském hřišti. Realizace připadá do úvahy po definitivním schválení projektu dopravy v klidu (parkování), ze kterého vyplyne možná poloha pro pěšinu, která kolem případného hřiště povede. K realizaci by tedy případně mohlo dojít v příštím roce.

Hezký den.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: (Irena Rechová 16.8.2016 12:16)
Je tospíš návrh (snad jsem tu na správném místě), kterým se tak trochu trápím (třídím odpad jako o život). Plechovky od nápojů v popelnicích mezi směsným odpadem se mi nelíbí a elektrospotřebiče, které nefungují by si také zasloužily lepší místo "odpočinku".

http://praha10.cz/urad-mc/tiskove-zpravy-a-aktuality/TabId/74/ArtMID/4284/ArticleID/1228/Sber-kovovych-obalu.aspx
Odpověď: (Kateřina Marszálková 17.8.2016 8:15)
Dobrý den,
dle mých informací z ORÚO máme od srpna v naší městské části 3 stanoviště s nádoby (šedé barvy) na odkládání kovových obalů:
1) Čakovice - náměstí J. Berana (při Cukrovarské ulici)
2) Miškovice – roh ulic Krčmářovská x Polabská
3) Třeboradice – parkoviště u hřbitova (Schoellerova ulice)

S pozdravem, Kateřina Marszálková - vztahy s veřejností

Otázka: Konečná stanice MHD v ul.Vojáčkova (Vlastimil Hofman 9.8.2016 11:37)
Dobrý den!
V době, kdy byla zavedena objízdná trasa autobusů MHD přes ul.Vojáčkova v souvislosti s opravou potrubí PT a.s., jsem napsal svou stížnost a dotaz, zda se předpokládá výstavba konečné stanice MHD v jiném, nezastavěném místě obce. Dosud jsem nedostal žádnou odpověď, za kterou předem děkuji.
Vlastimil Hofman tel. 728399028

Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 5.9.2016 8:33)
Dobrý den pane Hofmane,

děkujeme za Váš dotaz i předchozí stížnost na používání smyčky ve Vojáčkově ulici k manipulaci vozidel a omlouvám se, že z důvodu dovolených je odpovídán se zpožděním.

V současné době se nepředpokládá výstavba alternativní konečné zastávky, protože nejsou k dispozici žádné pozemky pro tento účel určené. V horizontu jednoho roku nicméně dojde k rozšíření smyčky na sídlišti Čakovice, která by po dostavbě obytných souborů na severu Čakovic mohla za několik let převzít část manipulační kapacity nebo všechnu manipulační kapacitu z Vojáčky ulice. Organizace MHD je ale operativní věcí, která navíc není v gesci MČ Praha-Čakovice, a nelze tedy do budoucna vyloučit používání manipulační plochy ve Vojáčkově ulici.

Je třeba také uvážit, že na základě dohod, které jsme komunikovali před cca 15 lety, došlo k dramatické redukci počtu zde manipulujících vozů. Ještě v roce 1998 v pravidelném provozu ve Vojáčkově ulici stanicovalo současně zhruba 4-8 vozů v přepravních špičkách. Konkrétně šlo o až 4 vozy linky 159, až 2 vozy linky 209 a 1-2 vozy linky 210 (na všechny tyto linky byly občas nasazovány i kloubové vozy). V té době se odstavy realizovaly i v Polabské ulici, protože do Vojáčkovy ulice se všechny vozy nevešly. Od roku 2002, kdy mám tuto věc na starosti, při všech vyjednáváních klademe vždy důraz na to, aby počet odstavných míst byl co možná nejnižší, a pokud lze, tak aby se všechny hlavní povinné přestávky realizovaly na protisměrných konečných a zde se realizovaly jen vyrovnávací přestávky. To je mimo jiné také jeden z důvodů, proč páteřní linka 140 jezdí do Čakovic a páteřní linka 195 jezdí do Sídliště Čakovice. Linka 195 potřebuje totiž na smyčce v sídlišti až 4 odstavná místa. Ujišťuji Vás tedy, že současný stav je při zachování komfortní obslužnosti veřejnou dopravou minimální možný, a je brán ohled na minimalizaci dopadů veřejné dopravy na bydlení.

Závěrem doplňuji, že v říjnu připravuje organizátor dopravy změny v autobusových linkách, nicméně počet zde manipulujících vozů by měl být obdobný jako v současné době.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10