www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU
{DNES JE:STŘEDA 21.11.2018 SVÁTEK MÁ:ALBERT}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU

Omlouváme se občanům, že od 01.01.2017 nebyly z technických důvodů zodpovídány Vaše dotazy. Pracujeme na nápravě.

Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Otázka: Stavby u čakovického sídliště (Monika Müllerová 14.9.2016 12:04)
Dobrý den,

bydlím na sídlišti v Čakovicích u zámeckého parku. Začali nám tady kopat. Ptala jsem se pánů a ty mi sdělili, že tu bude nové hřiště pro děti a mělo by to být cca otevřeno za rok. Začalo se kopat i na druhé straně sídliště. TAk jsem se chtěla zeptat, co je naplánovano?. Nikde jsem nic nenašla. Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem hezkého dne,

Müllerová
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 6.10.2016 13:10)
Dobrý den.

Děkujeme za dotaz, projekt sportovního hřiště investuje na svém pozemku investor bytového souboru Čakovický park. Měly by zde vzniknout plochy pro sportovní využití (nejen pro starší děti).
Projekt severně od ulice Marie Podvalové bude zahrnovat výstavbu rodinných domů a realizuje jej společnost Třeboradice Development. Více informací je možné nalézt v rubrice Rozvoj zde: http://www.cakovice.cz/3279_Smlouva-o-spolupraci-mezi-MC-Praha-Cakovice-a-Treboradice-Development-s-r-o-v-pripominkovem-rizeni-a-prezentace-zameru.
Projekt byl představen veřejnosti investorem na veřejném prezentaci v prostorách zámku v roce 2013. Další informace lze nalézt na obchodních stránkách prodejce pod obchodním názvem "Vyladěné domy".

Hezký den.
S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Autobusová linka 158 (Říjen 2016) (Pavel Tošilovský 13.9.2016 20:53)
Dobrý den,
Nešlo by ještě dohodnout, že by od Října 2016 linka 158 jezdila pár linek do Miškovic, 158 je historie Miškovic tak zda by nějaký spoj nemohl končit v Miškovicích. Občané Miškovic budou rádi, že by Miškovice měli o linku navíc, i když by to bylo jen pár spojí za týden a to v odpoledních časech. Děkuji za odpověď
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 7.10.2016 8:05)
Dobrý den.

Děkujeme za Váš dotaz, chápu význam čísla 158 pro Miškovice, podobný význam měla linka 159 pro Čakovice, když byla v roce 2001 zrušena ve své původní trase. V té době šlo o páteřní, nejčastěji jezdící, linku do Čakovic.
Bohužel Váš návrh nelze realizovat, protože linka 158 je vedena do Třeboradic, kde nahradí linku 110. Linkové vedení je nicméně dynamická věc a nelze vyloučit budoucí vedení linky 158 opět do Miškovic. V současné době by ale Miškovice přišly o spojení s metrem B, neboť linka 158 bude ukončena v Letňanech. Třeboradice spojení s metrem B mají alespoň z části, díky relativně dostupné zastávce Sídliště Čakovice. Dalším důvodem, proč nelze Váš návrh realizovat je skutečnost, že v Miškovicích by pro ukončení další linky již nebyl dostatečný počet odstavných míst na konečné zastávce.

Hezký den.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Oprava ulice Oderská x Ke Stadionu (Karel N. 5.9.2016 13:21)
Dobrý den,

můj dotaz se týká nedávné opravy povrchu ul. Oderská a Ke Stadionu. Taxisův příkop v Oderské byl sice zalit asfaltem, nikoli však až ke krajům a stejně při přejezdu je nerovnost stále cítit. V ulici Ke Stadionu (u Oderské) bylo několik drobných děr zalito asfaltem, nicméně největší díra u vjezdu na fotbalový stadion, cca 1 metr dlouhá, stále zůstala. Můžete prosím opravu reklamovat, resp. zajistit, aby oprava byla provedena kvalitně a alespoň zality všechny výtluky v této ulici. S tím souvisí i vymačkaná zastávka u koupaliště, kdy byla opravena ta ve směru z centra, ta do centra asi čeká, až si někdo protrhne na autě vanu.

Obecně jízda ulicemi Oderská, Ke Stadionu připomíná jízdu předměstím Bombaje, o ulici K Sedlišti raději ani nemluvit.

Děkuji

Karel N.
Odpověď: (Štefan Pecník 5.9.2016 14:44)
Dobrý den,
MČ v letošním roce neprováděla žádné opravy na uvedených komunikacích Oderská a Ke Stadionu. 25.8.2016 prováděla fa Javorník reklamační opravu propadu vozovky před čp.935 po
rekonstrukci kanalizace prováděné v roce 2013.V rámci této opravy jsem firmu požádal
o opravu 2 propadů cca 30 m od místa reklamace. Firma Javorník zdarma opravila největší
propad, bohužel ne až ke kraji vozovky. I tak je místo bezpečně průjezdné odpovídající rychlostí.
Pokud mám informace, vedení MČ v nejbližší době plánuje celkovou rekonstrukci této části Oderské a to od ulice Něvská po ulici Cukrovarská což by mělo horší stav komunikace vyřešit.
Na komunikaci Ke Stadionu proběhne plánovaná vysprávka povrchu před zimou letos cca.10/2016 a to na části komunikace mezi ulicemi Oderská a Vážská. Jen tuto část má MČ ve správě.
Část komunikace ulice Ke Stadionu před koupalištěm je ve správě TSK a na špatný stav povrchu
u zastávek MHD je MČ neustále upozorňuje. Bohužel opravy nejsou prováděny pružně, tak jako
bychom si představovali.
S pozdravem, Štefan Pecník - Odbor rozvoje a údržby obce

Otázka: Posvícení a WC (Jan Majer 31.8.2016 15:59)
Bylo by velkým problémem ,když bude posvícení otevřít zákl.školu a poskytnout tamní WC na přízemí? To co lidé museli použít minulý rok(hygiena a pohled uvnitř)bylo k pozvracení se !
Odpověď: (Kateřina Marszálková 5.9.2016 9:18)
Dobrý den,
ZŠ Dr. Edvarda Beneše s volným přístupem k toaletám ve škole z hygienických důvodů nesouhlasí, což samozřejmě chápeme a musíme respektovat. Lidé by využívali i volného pohybu po škole, který není opravdu možný. Městská část opět zajistí toalety na akci, avšak hygiena na WC už je čistě na návštěvnících akce.
Děkujeme za pochopení, Kateřina Marszálková - vztahy s veřejností

Otázka: detska hriste (Matatkova Jirina 30.8.2016 11:35)
dobry den bydlim na luznicke ulici je tady v okoli v bytovkach dost malych deti a nejblizsi detske hrite je mezi ulicemi nevska a uslavska je tady myslim dost mista aby se tady udelalo nejake mensi hriste jako je treba u parniku ja sama mam dve male deti dekuji za odpoved Matatkova
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 5.9.2016 13:21)
Dobrý den paní Maťátková,

v současné době se připravuje projekt parkovacích míst v lokalitě Ke Stadionu (vč. ulice Lužnická). Z tohoto projektu vyplyne přesná poloha jednotlivých míst parkovací stání. V návaznosti na to, chceme udělat jednoduchou skicu úpravy jednotlivých volných ploch (doplnění zeleně) a doplnění pěšiny z přírodního povrchu z Kysucké k autobusové zastávce Oderská (zkratka k zastávce pro dobíhající cestující). Uprostřed zeleně variantně uvažujeme i o malém dětském hřišti. Realizace připadá do úvahy po definitivním schválení projektu dopravy v klidu (parkování), ze kterého vyplyne možná poloha pro pěšinu, která kolem případného hřiště povede. K realizaci by tedy případně mohlo dojít v příštím roce.

Hezký den.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: (Irena Rechová 16.8.2016 12:16)
Je tospíš návrh (snad jsem tu na správném místě), kterým se tak trochu trápím (třídím odpad jako o život). Plechovky od nápojů v popelnicích mezi směsným odpadem se mi nelíbí a elektrospotřebiče, které nefungují by si také zasloužily lepší místo "odpočinku".

http://praha10.cz/urad-mc/tiskove-zpravy-a-aktuality/TabId/74/ArtMID/4284/ArticleID/1228/Sber-kovovych-obalu.aspx
Odpověď: (Kateřina Marszálková 17.8.2016 8:15)
Dobrý den,
dle mých informací z ORÚO máme od srpna v naší městské části 3 stanoviště s nádoby (šedé barvy) na odkládání kovových obalů:
1) Čakovice - náměstí J. Berana (při Cukrovarské ulici)
2) Miškovice – roh ulic Krčmářovská x Polabská
3) Třeboradice – parkoviště u hřbitova (Schoellerova ulice)

S pozdravem, Kateřina Marszálková - vztahy s veřejností

Otázka: Konečná stanice MHD v ul.Vojáčkova (Vlastimil Hofman 9.8.2016 11:37)
Dobrý den!
V době, kdy byla zavedena objízdná trasa autobusů MHD přes ul.Vojáčkova v souvislosti s opravou potrubí PT a.s., jsem napsal svou stížnost a dotaz, zda se předpokládá výstavba konečné stanice MHD v jiném, nezastavěném místě obce. Dosud jsem nedostal žádnou odpověď, za kterou předem děkuji.
Vlastimil Hofman tel. 728399028

Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 5.9.2016 8:33)
Dobrý den pane Hofmane,

děkujeme za Váš dotaz i předchozí stížnost na používání smyčky ve Vojáčkově ulici k manipulaci vozidel a omlouvám se, že z důvodu dovolených je odpovídán se zpožděním.

V současné době se nepředpokládá výstavba alternativní konečné zastávky, protože nejsou k dispozici žádné pozemky pro tento účel určené. V horizontu jednoho roku nicméně dojde k rozšíření smyčky na sídlišti Čakovice, která by po dostavbě obytných souborů na severu Čakovic mohla za několik let převzít část manipulační kapacity nebo všechnu manipulační kapacitu z Vojáčky ulice. Organizace MHD je ale operativní věcí, která navíc není v gesci MČ Praha-Čakovice, a nelze tedy do budoucna vyloučit používání manipulační plochy ve Vojáčkově ulici.

Je třeba také uvážit, že na základě dohod, které jsme komunikovali před cca 15 lety, došlo k dramatické redukci počtu zde manipulujících vozů. Ještě v roce 1998 v pravidelném provozu ve Vojáčkově ulici stanicovalo současně zhruba 4-8 vozů v přepravních špičkách. Konkrétně šlo o až 4 vozy linky 159, až 2 vozy linky 209 a 1-2 vozy linky 210 (na všechny tyto linky byly občas nasazovány i kloubové vozy). V té době se odstavy realizovaly i v Polabské ulici, protože do Vojáčkovy ulice se všechny vozy nevešly. Od roku 2002, kdy mám tuto věc na starosti, při všech vyjednáváních klademe vždy důraz na to, aby počet odstavných míst byl co možná nejnižší, a pokud lze, tak aby se všechny hlavní povinné přestávky realizovaly na protisměrných konečných a zde se realizovaly jen vyrovnávací přestávky. To je mimo jiné také jeden z důvodů, proč páteřní linka 140 jezdí do Čakovic a páteřní linka 195 jezdí do Sídliště Čakovice. Linka 195 potřebuje totiž na smyčce v sídlišti až 4 odstavná místa. Ujišťuji Vás tedy, že současný stav je při zachování komfortní obslužnosti veřejnou dopravou minimální možný, a je brán ohled na minimalizaci dopadů veřejné dopravy na bydlení.

Závěrem doplňuji, že v říjnu připravuje organizátor dopravy změny v autobusových linkách, nicméně počet zde manipulujících vozů by měl být obdobný jako v současné době.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Linka 195 (Martina N. 15.6.2016 10:59)
Hezký den,

ráda příležitostně využívám linku 195 na cestě za příbuznými do Malešic. Cestování trvá sice déle, ale zvládnu cestu bez přestupu z našeho síldliště na druhé skoro "ode dveří ke dveřím".

Známí v Kobylisích si mi o víkendu posteskli, že přijdou o svou linku 136, protože jí prý "dostanou" Čakovice. To mne zaujalo, protože vím, že tato linka je rovněž vytížená. Její trasování, jak jsem si přečetla na webu Prahy 8, má být ukončeno na našem sídlišti v Čakovicích! Myslím si ale, že tuto linku dostaneme pouhou výměnou a o linku 195 tak přijdeme, což by mne mrzelo, protože je také celkem spolehlivá. (Z doslechu vím, že jiné linky z Vysočan - právě 136 nebo 177 mají věčná zpoždění).

Jaká změna se tedy v dopravě v Čakovicích chystá? Mám opravdu obavy.

Děkuji, Martina
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 16.6.2016 9:50)
Dobrý den.

Děkujeme za dotaz. O této změně organizace ROPID skutečně uvažuje, ještě nicméně není schválená. Pokud by tato úprava vzešla v platnost (stalo by se tak pravděpodobně na podzim), pak dle tohoto návrhu by nabídla linka 136 v lokalitě sídliště Čakovice v dopoledních časech všedních dnů lepší intervaly (12 minut místo 15 minut) a díky tomu dostane "do prokladu" lepší intervaly i linka 140 a dojde tak k posílení dopravy v celých Čakovicích. Spolehlivost spojů (vlivem kolon) na linkách 136, 177 a 195 je dle sdělení organizátora podobná. Linka 136 nabízí přímé spojení do širšího centra, do oblasti Žižkova a Vinohrad.
Bohužel každá změna automaticky přináší změny v přímých spojeních pro jednotlivé cestující, nicméně vzhledem k převažujícímu nasazení nízkopodlažních spojů a přestupnímu tarifu není přestupování tak problematické, jako bylo v minulosti. Nutno také podotknout, že tyto změny se dělají v rámci konsenzu 52 městských částí z celkových 57 a nelze tedy vždy vyhovět požadavkům konkrétních přímých vazeb. Pro naši městskou část je reálné úspěšně vyjednávat v relaci Čakovice - metro B, kde ještě podíl "našich" cestujících tvoří významné zastoupení. Za metrem B Vysočanská již autobus plní jiné vazby, které si určují prioritně jiné městské části.
U linky 136 by se také měla projevit provozní výhoda, která spočívá v existenci kapacitního obratiště i na druhé koncové zastávce (tedy Jižní Město). U linky 195 je toto velký problém, protože na obratišti na Zahradním Městě není prostor pro potřebné odstavy a veškerá provozní zátěž v tomto smyslu se přesouvá do Čakovic.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: bolševník velkolepý (peter sevca 1.6.2016 13:34)
dobry den,
obracim se na vas s urgentim dotazem/zadosti: na poli za projektem Canaba roste invazivni rostlina 'bolševník velkolepý',
ktera je nebezpecna a pri kontaktu zpusobuje vazne kozni problemy, mnohokrat s trvalymi nasledky. od drobnych puchyrku az po zraneni srovnatelna z popalenim. uz byli zaznamenany prvni problemy [deti si tam chodi hrat, dospeli vencit psy]. proto vas zadam o zjisteni moznosti okamzite likvidace teto nebezpecne skodlive rostliny - bud v ramci bezne udrzby zelene v Cakovicich, nebo specializovanou firmou [pri likvidaci je potreba uziti ochrannych prostredku].
jde o vseobecne ohrozeni, prosim o rychlou reakci.

dekuji, Sevca
Odpověď: (Daniela Kozáková 3.6.2016 11:41)
Dobrý den,
děkujeme za podnět. Včera jsme na základě žádosti provedli ohledání na místě a vlastníka předmětného pozemku vyzvali k jeho celkové údržbě.
S pozdravem, Daniela Kozáková - OŽPaMp
Otázka: Ostříhání živého plotu (Trubáková 31.5.2016 9:01)
Dobrý den, prosím Vás o zařízení ostříhání "živého plotu" na křižovatce Schoellerova a Králova, naproti hřbitovů. Při vyjíždění z ulice Králova na hlavní silnici je velice špatný výhled do leva díky tomuto živému plotu a hrozí tu nebezpečí dopravní nehody.
Děkuji za pochopení a vyřízení mé žádosti. S pozdravem Trubáková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 31.5.2016 15:41)
Dobrý den,
děkujeme za Váš podnět, který byl předán na Odbor rozvoje a údržby obce, kde byla přislíbená náprava.
Hezký den, Kateřina Marszálková (vztahy s veřejností)
Otázka: Teplárna (Arsen Lazarevič 23.5.2016 23:29)
Dobrý den,

rád bych se zeptal na problematiku teplárny, ze které má být vybudována elektrárna, aby údajně kryla možné "blackouty". Šokovalo mě, že elektrárna má být v provozu i 100 dní v roce (pokud tedy poběží ve špičkách, tak to znamená celoroční provoz) a uvažuje se, že v ní bude spalován bioethanol, který může výrazně zhoršit životní prostředí nejen v samotných Třeboradicích, ale v celé Praze 18. Hrozí ohrožení především těch nejmenších (astma, plicní choroby), v blízkosti elektrárny také bude znatelný hluk. Rád bych se zeptal, zdali se vedení Čakovic v celé věci angažuje společně s občany a jaká je aktuální situace. Děkuji
Odpověď: (Ing. Alexander Lochman, Ph.D. 24.5.2016 15:49)
Dobrý den pane Lazaveriči,
my hlídáme jednotlivé fáze správního řízení a stanoviska dotčených orgánů. Doposud jsme se vyjadřovali k zjišťovacímu řízení EIA a to v roce 2012 a v roce 2015. V roce 2012 v rámci prvního zjišťovacího řízení EIA (dopady na životní prostředí) se počítalo s provozem elektrárny 3600 hodin ročně, tj. 252 pracovních dní (8:00-20:00), což pro nás byl jasný náznak, že tato ostrovní elektrárna nebude sloužit pouze jako krizový zdroj, ale jako zcela funkční denní elektrárna. Při dalším zjišťovacím řízení EIA v roce 2015 se tento provoz snižuje na 400 hodin ročně. K oběma zjišťovacím řízením naše městská část podala odůvodněná negativní stanoviska.
S pozdravem, Ing. A. Lochman, Ph.D. - starosta
Otázka: „Obytný soubor Čakovice“ (Simona Červená 20.5.2016 12:18)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda byla schválena stavba sídliště v lokalitě plocha mezi Mratínským potokem, hřbitovem, Schoellerovou a Bělomlýnskou ulicí společností Sekyra Group?
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiěška 10.6.2016 12:28)
Dobrý den.
děkujeme za dotaz. Povolení stavby je v gesci orgánů státní správy, naše městská část jako samosprávný orgán tedy nemá kompetenci povolovat výstavbu.
Na projekt proběhlo zjišťovací řízení EIA, které vedl Magistrát hl.m. Prahy. Podle našich informací ještě nebylo ze strany stavebníka zahájeno územní řízení, které předchází řízení o povolení stavby ze strany stavebního úřadu. Naše městská část se zároveň snaží dojednat nový smluvní vztah s tímto investorem nad rámec již domluvené smlouvy z roku 2008. Cílem je docílit co nejlepší podmínky pro naši městskou část.
S pozdravem, Ing Jiří Vintiška - místostarosta
Otázka: Krystálek - webovské stránky (Roman Šemík 18.5.2016 18:45)
Dobrý den, Krystálek provozovaný paní Kosovou nemá stále informační webové stránky. V čem je problém?
Odpověď: (Kateřina Marszálková 19.5.2016 8:13)
Dobrý den,
informace o Krystálcích, které provozuje paní Jana Kosová, jsou uvedeny na stránkách Čakovického předškoláčku, pod odkazem podrobnosti.
Jsou zde uvedeny všechny základní informace, vč. telefonického kontaktu. Podněty na informace, které rodiče postrádají, je možné psát na adresu mestska.cast@cakovice.cz.
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Doprava Čakovice - Globus (Jana 17.5.2016 21:02)
Dobrý den, vím, že tu tento dotaz zazněl již několikrát, ale nedočetla jsem se, zda je také v plánu nějak optimalizovat dopravu mezi Čakovicemi a kruhovým objezdem u Globusu (našla jsem info o Tupolevova/Kostelecká). V ranních hodinách je opravdu komplikované se někam dostat jak autem, tak MHD. Děkuji za informaci
Jana B
Odpověď: (Kateřina Marszálková 30.5.2016 8:39)
Dobrý den,
za Váš dotaz děkujeme. Myslím, že poměrně vyčerpávajícím způsobem na tuto otázku odpověděl místostarosta, Ing. Jiří Vintiška ve své reakci na dotaz z 29.4.2016 "výstavba v Čakovicích".
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Trideny odpad Vrátenská/Na Barikádách (Jana 17.5.2016 20:59)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je v plánu přidat kontejnery na třídený odpad do okolí ulice Vrátenská, kde vyrostly 4 bytové domy, které využivají kontejnery v ulici Na Barikádách. Jejich kapacita/frekvence odvozu je nedostačující a velmi často je kolem kontejnerů obrovský nepořádek. Děkuji Jana Budáčová
Odpověď: (Kateřina Marszálková 30.5.2016 8:43)
Dobrý den,
děkujeme za Vaši připomínku. Podle mých informací patří pozemek společnosti EXPOINVEST s. r. o., Školská 33/3, Šestajovice. V tomto případě by bylo potřeba domluvit se s vlastníkem pozemku na vybudování místa pro kontejnery na separovaný odpad, městská část by následně umístění těchto kontejnerů zajistila. Hezký den, Kateřina Marszálková
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10