www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU
{DNES JE:STŘEDA 21.11.2018 SVÁTEK MÁ:ALBERT}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU

Omlouváme se občanům, že od 01.01.2017 nebyly z technických důvodů zodpovídány Vaše dotazy. Pracujeme na nápravě.

Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Otázka: Živý přenos ze zasedání zastupitelstva (Roman Šemík 29.6.2017 18:56)
Dobrý den,
dnes jsem chtěl sledovat zasedání zastupitelstva. Obraz byl v pořádku, ale chyběl zvuk. Dejte prosím vědět technikovi. Myslím si, že na mém počítači problém nebyl.
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 30.6.2017 11:34)
Dobrý den,
předně bychom Vám chtěli poděkovat za upozornění. Z důvodu dovolené pravidelného dodavatele této služby jsme byli nuceni využít jinou firmu. Bohužel ale došlo k technickým problémům, na jejichž objasnění nyní čekáme. Rádi bychom se tímto občanům omluvili a věříme, že v budoucnu se podobná situace nebude opakovat.
Hezký den, Kateřina Marhoulová
Otázka: Sekání trávy (David Nekola 29.6.2017 15:02)
Dobrý den,
mám prosbu, jestli by nešlo zatlačit na magistrát,aby pravidelně udržoval (sekal) trávník na točně bus 136. Jedná se o pozemek 1280/25. Marně jsem se minulé dva roky pokoušel psát na magistrát,ale nic se nestalo. Vždy to posekají až na podzim. Je škoda mít neposekaný jeden pozemek, když je to všude okolo posekané. Tráva vždy přeroste a uschne a není to hezký pohled. Nešlo by se třeba dohodnout s magistrátem,aby to udržovala MČ Čakovice a magistrát to jenom platil? Přeci to nebude tolik peněz.

Děkuji

David Nekola
Odpověď: (Ing. Eva Dlouhá 17.7.2017 8:36)
Dobrý den,
dne 3.7. jsme vyzvali magistrát o zajištění posekání pozemku, dne 10.7. nám odpověděli, že postupují k vyřízení TSK.
Co se týče druhé části otázky: dohoda s magistrátem o pravidelné údržbě vykonávané naší městskou částí není možná, tento pozemek je ve správě Technické správy komunikací.
Děkujeme za pochopení. Ing. Eva Dlouhá - vedoucí OŽPaMP


Otázka: Čakovické letiště a obranný bunkr (Alan Charvát 27.4.2017 14:50)
Dobrý den, mam prosím velikou prosbu. Na konci ulice K Sedlišti je obranný bunkr z období II světové války, který měl snad sloužit k obraně čakovického letiště. Rád bych zjistil více informací ohledně obojího. A také jak je plánováno upravit okolí kolem bunkru jež je nyní odhalován a zda-li se bude moci i dovnitř. Děkuji moc předem?
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 17.7.2017 15:29)
Dobrý den,
děkujeme za Váš zájem. O rekonstrukci zmiňovaného bunkru se stará spolek Bílej mlejn, jehož členové se podle našich informací snaží zajistit dotaci z prostředků NATO. Budoucím cílem je zároveň úprava okolí, stejně jako zpřístupnění bunkru veřejnosti (například při příležitosti výročí 25. března a podobně).
S pozdravem, Kateřina Marhoulová – vztahy s veřejností
Otázka: Recyklace odpadů (Ludmila Maříková 20.4.2017 22:33)
Dobrý den,
můžete prosím sdělit jaké stanovisko zaujalo vedení MČ Praha
Čakovice k realizaci záměru - Recyklace stavebních odpadů
Třeboradice. Děkuji Maříková
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 25.4.2017 8:23)
Dobrý den,
na jednání 24.4.2017 Rada městské části Praha-Čakovice zásadně nesouhlasila se záměrem vzniku prostoru na recyklaci stavebního odpadu, který by chtěl soukromý investor vybudovat vedle třeboradické teplárny. Více informací najdete na našich stránkách (http://cakovice.cz/10583_Rada-jednohlasne-odmitla-zamer-drticky).
S pozdravem, Kateřina Marhoulová
Otázka: znečištěná a posprejovaná zastávka MHD Oderská (Marcela Zábranská 24.3.2017 16:52)
Dobrý den,

mám dotaz ohledně posprejovaných skel zastávky MHD Oderská. Můžete prosím zajistit její očištění? Bohužel tam nápisů přibývá. Vzhledem k blízkému učilišti, resp. střední škole, je zastávka často znečištěná i odpadky.

Děkuji!

M. Zábranská
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 4.4.2017 13:27)
Dobrý den,
zastávky se uklízí 2x týdně, vždy pondělí a čtvrtek. Pokud jde o posprejovaná skla, problém byl nahlášen na odbor rozvoje a údržby obce a dnes byla zastávka umyta. Běžně se toto čištění provádí 4x ročně u všech zastávek, které patří MČ.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: Úpravy v okolí sídliště (Eva Maxová 19.3.2017 15:05)
Dobrý den, zajímal by nás termín dokončení realizace propojení chodníku v ulici Blachutova. A druhý dotaz - prosím o zveřejnění stavu, jak budou vypadat silnice kolem sídliště a nových rodinných domků (vyladěné domy). Děkuji Vám. Eva Maxová
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 17.7.2017 15:15)
Dobrý den, paní Maxová,
na našich webových stránkách v sekci "Rozvoj" je zveřejněna smlouva o spolupráci mezi MČ Praha - Čakovice a Třeboradice Development, s.r.o. v připomínkovém řízení a prezentace záměru (http://www.cakovice.cz/3279_Smlouva-o-spolupraci-mezi-MC-Praha-Cakovice-a-Treboradice-Development-s-r-o-v-pripominkovem-rizeni-a-prezentace-zameru). Komunikace jsou patrné z příloh (jedná se o spojené varianty A a B).
Pokud jde o termín dokončení, celá stavba by měla trvat 2 - 3 měsíce, tedy by měla být dokončena zhruba do konce května.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: doprava (Ivan Drábek 14.3.2017 16:48)
Mám dotaz na dopravu v ulici Schoellerova v souvislosti s výstavbou nových rodinných domků v blízkosti konečné stanice autobusů 136. Slyšel jsem, že při výstavbě domků bude využita cesta kolem Baumitu přes Mratínský potok, kde byl vybudován nový most a kterou předtím využívali stavbaři
komplexu U čakovického parku. Nyní jezdí ulicí Schoellerova od Třeboradic k čakovické poště těžké nákladní automobily se stavebním materiálem a zeminou a další stavební stroje. Nejen že se tím znečišťuje a trpí vozovka, ale i naše rodinné domy stojící podél silnice. Ke stávající velmi husté automobilové dopravě i mnohdy i vysoké rychlosti aut se při současné zátěži stává Schoellerova ulice nebezpečnou. A proto se také ptám, v jaké fázi realizace je přímé napojení sídliště na ulici Za tratí?
Není možné v současné době osadit v okolí zámeckého parku alespoň "informační měření rychlosti", což by dopravu doufejme, alespoň trochu zpomalilo?
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 17.7.2017 15:18)
Dobrý den,
během veřejných projednávání bylo využití cesty kolem Baumitu jednou z variant, bohužel byla ale v kolizi s jedním soukromým pozemkem a developer byl nucen zvolit variantu současnou. Jsme si vědomi tohoto problému, jiná varianta ale bohužel možná není, proto se pokusíme alespoň o informační měření rychlosti v Schoellerově ulici, jak navrhujete.
S pozdravem, Kateřina Marhoulová – vztahy s veřejností
Otázka: Zápisy z jednání výborů (Roman Šemík 14.3.2017 10:11)
Dobrý den, jsem nucen svůj dotaz zopakovat, neboť se odpověď neobjevila na webu cakovice.cz. Zejména mě zajímají zápisy kontrolního výboru. Poslední je z počátku roku 2016.
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 14.3.2017 15:38)
Dobrý den, pane Šemíku,
poslední zápis kontrolního výboru, který je na webu městské části zveřejněn je z května 2016. Od předsedy kontrolního výboru máme potvrzeno, že se jedná o poslední zápis.

S pozdravem, Kateřina Marhoulová

Otázka: kompostéry (Jana Galková 26.2.2017 11:37)
Dobrý den,

chci se informovat, jak dopadla akce dotované kompostéry, nebo zatím ještě není rozhodnuto?

S pozdravem Galková
Odpověď: (Kateřina Marhoulová 28.2.2017 8:57)
Dobrý den,
dle mých posledních informací prozatím není zcela rozhodnuto, protože nejsou spočítány všechny body. My jako městská část Praha - Čakovice máme ale poměrně slušné vyhlídky, že kompostéry dostaneme. Doufáme, že akce bude ukončena zdárně do začátku sezóny a kompostéry se dostanou k lidem včas.
Hezký den, Kateřina Marhoulová - vztahy s veřejností
Otázka: Povolení (Pakandl 12.2.2017 19:22)
Dobrý den.

Chtěl jsem se informovat, zda potřebuji povoleni na stavbu solární elektrárny na střeše svého domu v Čakovicích.

Děkuji.

S přatelským pozdravem
Pakandl
Odpověď: (Jan Florián 24.2.2017 11:52)
Dobrý den,
je nutné se obrátit na Stavební úřad, který poradí, je-li nutná a jaká forma stavebního povolení. V případě nutného stavebního povolení bude potřeba i souhlas naší radnice. Podle mne, předpokládám, bude nutná dokumentace, příslušná stanoviska i stavební povolení.
Jan Florián - investiční oddělení
Otázka: Sběrný dvůr (Petr Mareš 25.1.2017 0:28)
Dobrý den. Jakožto téměř čerstvý občan Čakovic bych se chtěl zeptat zdali bude ještě někdy v provozu sběrný dvůr v místě kde se momentálně nachází. Chtěl bych třeba někam vyhodit starou matraci,nebo jsem chtěl nějak rozumně nechat zlikvidovat použitý olej z friťáku a zjistil jsem,že zdejší dvůr dáli se to tak nazvat je až do odvolání zavřený. V tom případě je zde k ničemu. A jezdit s jednou lahví oleje až do Kbel je trošku nesmysl. Děkuji za odpoveď
Odpověď: (Lenka Maříková 24.2.2017 11:51)
Dobrý den,
ohledně Vašeho dotazu. V Čakovicích není sběrný dvůr, je to stanoviště velkoobjemových kontejnerů, kde mohou občané naší MČ tj. z Čakovic, Miškovic a Třeboradic odložit pouze bioodpad, suť a objemný odpad. Jiný odpad vám nevezmou (oleje, pneumatiky, elektrozařízení, atd.)
Použitý jedlý olej vám vezmou pouze ve sběrných dvorech, kde jsou na to speciálně zřízené nádoby.
S pozdravem, Lenka Maříková - ORUO
Otázka: vlakové spoje (Eva Maxová 8.11.2016 8:20)
Dobrý den, prosím, mohli byste oslovit ČD, aby v ranní špičce přidali vagón/y? Minimálně vlak 7:50 bývá plný už z Měšic. Od ostatních cestujících vím, že nejsem sama, kdo na ČD opakovaně psal. Zatím neúspěšně. Snad slovo zástupců obce by mohlo mít větší váhu. Moc děkuji. Eva Maxová
Otázka: Havraňák (Ivan Badík 1.10.2016 14:02)
Dobrý den, po částečném zušlechtění Havraňáku na jaře tohoto roku jsem jej velice rád využíval. Teď už je ale opět zarostlý a nedá se jím tak dobře procházet. Na kdy prosím plánujete další rozšíření směrem do Kbel a Letňanského lesoparku a plnohodnotné zpevnění cest pro pěší a cyklisty? Děkuji předem za odpověď
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 3.10.2016 14:46)
Dobrý den.

Děkujeme za dotaz. Na Havraňáku probíhala generální údržba lesa, při které na jaře docházelo k větší probírce náletových dřevin. Jde ale stále o les, tedy jeho zarůstání není nežádoucí, právě naopak, les poskytuje útočiště ptactvu a zvěři. K tomuto prostoru je přistupováno i nadále jako k lesu a je ponecháván v maximální možné míře jeho přirozený rozvoj (pro srovnání viz např. sousední Vinořsko-Satalická bažantnice). Udržovány budou především cesty, byť i drobné kácení křovin z důvodu zachování průhledů bude i nadále prováděno (vždy na jaře a/nebo na podzim). Při kontrole minulý týden nebyl průchozí profil celého pěšího okruhu prorostlý vegetací a šel použít jak chůzi, tak případně k běhu nebo ev. průjezdu na horském kole. Samozřejmě budou pokračovat další práce na rozhrnutí štěpky na cesty apod. V biotopu na východě ještě bude prokácena houštím jedna cesta směrem na východ ke trati, ale zde Havraňák zůstane hustě zarostlý, a bude především zachován fungující ekosystém. Pěšina, která bude sloužit jako propojka podél pole od Havraňáku směrem k letňanskému lesoparku, bude realizována nyní na podzim. Plnohodnotné vybudování cest (např. s asfaltem, který pochopitelně není žádoucí přímo v lese) je ale projektem, který bude trvat několik let a bude mít více etap. Nejprve izolovaně vznikne severní rozšíření Havraňáku. Zejména výhledové propojení přes trať je projekt dlouhodobý, který potrvá více let díky složitému projednání a majetkoprávním důvodům. Nyní stále probíhají administrativní procesy na majetkových úpravách pozemků pro severní rozšíření Havraňáku.
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta

Otázka: Doprava a výstavba Cukrovarská - Vrátenská ulice (Martin L. 27.9.2016 21:43)
Dobrý den,
chtěl bych se informovat, zda by bylo možné omezit rychlost při výjezdu z Čakovic v ulici Cukrovarská u nově vystavěných bytových domů (2016 -Za panskou stodolou) v ulici Vrátenská. Díky tomu by se razantně omezil hluk. Dále bych se rád informoval o jakou výstavbu v blízkosti ulice Vrátenské, kterou zmiňoval p. Ing. Jiří Vintiška v příspěvku z 25.4.2016 11:00, se bude jednat (bytové domy, podnik atd.). Předem mockrát děkuji. ML
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 18.10.2016 15:46)
Dobrý den.

Děkujeme za dotaz. Požádáme silniční správní úřad a policii o prověření možnosti zrušení nebo posunutí rychlosti 70 km/h při výjezdu z Čakovic.
Co se týká výstavby, tak ta není dosud známa (není zatím konkrétní projekt), ale umožňuje ji platný územní plán z roku 1999. Je zde funkční využití OV-D, tedy území všeobecně obytné, které umožňuje široké využití.
Dá se říci, že v tomto území může být téměř cokoliv s výjimkou rušící výroby, od bydlení přes školy, sport až po obchodní činnost. Vzhledem k tomu, že vlastník má záměr dále od Cukrovarské v dané lokalitě stavět luxusní bydlení formou rodinných domů či vilek, lze předpokládat, že zde vznikne objekt hodící se k takové rezidenční zóně. Vše bude ale záležet na záměru konkrétního vlastníka pozemku. V minulosti byl nezávazně konzultován záměr vytvoření zařízení pro volnočasové využití zejména pro děti, který ale dle našich informací není vlastníkem zatím dále rozpracován.

S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Dopravní obslužnost ČAKOVIC k Praze (Ladislav Týr 19.9.2016 20:04)
Připravuje se změna autobusové linka 195 a 136. Prosím o zdůvodnění a vysvětlení nových výhod ve spojení s centrem Prahy pro občany Čakovic, když MČ Prahy 9 neměla na změny Ropidu ŽÁDNÉ připomínky. Připravte se na otázky při předvolebním setkání s občany!!!
Odpověď: (Ing. Jiří Vintiška 4.10.2016 9:31)
Dobrý den.

Děkujeme za dotaz, který rád odpovím již nyní, není nutné čekat až na předvolební setkání. Ostatně i proto je zřízena tato rubrika.
Musím říci, že se mýlíte, když se nesprávně domníváte, že naše MČ neměla ke změnám žádné připomínky. Příprava změn probíhala několik měsíců na mnoha jednáních a naše městská část měla mým prostřednictvím desítky připomínek. K linkovému vedení, k intervalům, k poloze nových zastávek, k vlečným křivkám kloubových vozů v Miškovicích, ke spojení pro školáky, k návaznostem na vlak, atd. Pokud narážíte na připomínky k závěrečnému textu dokumentu, který všechny naše výhrady a obavy kladně vypořádal, pak tento dokument byl skutečně již schválen bez dalších připomínek. Na základě kompromisu desítek zúčastněných stran s rozdílnými požadavky.


K samotné lince 136.
Linka 136 byla po dohodě s dotčenými orgány (ROPID a DPP) a příslušnými MČ (Praha 9, Praha 18 a Čakovice) zvolena na základě těchto informací:
a) Linka jezdí častěji ve všední den mimo špičky (12 minut oproti 15 minutám).
b) Díky povinným prokladům bude častěji jezdit i linka 140 (dopoledne za hodinu 10 kloubových vozů oproti stávajícím 8).
c) Linka 136 má menší požadavky na odstavná místa. Linka 195 totiž nemá dostatek míst na protilehlé konečné a povinné přestávky se tak realizují na smyčce v Čakovicích, která je i dilk tomu přeplněná.
d) Řešení může být výhodnější po dokončení projektu Sekyra pro vedení 2. linky pouze v úseku Letňany-Sídliště Čakovice (jako posilový spoj).
e) Linka 195 je rizikovější k vlivům kongescí z důvodu v bodě c), protože nelze "držet" více vozů pro vyrovnávací časy na Jesenické.
f) Uvažuje se o posílení linky 136 ve špičkách.
g) ROPID provedl analýzu zpoždění na lince 136 a 195 (od 1.4. do 31.5.2016), ze které vyplynulo, že linka 136 jezdí při příjezdu na Vysočanskou ve směru do Čakovic v průměru o něco méně zpožděná než linka 195. Pravděpodobně jde o vliv kongescí v oblasti Malešic, Hrdlořez - Pod Táborem a před Jarovem.


Ve Vašem dotazu nezaznělo, co Vám na lince 136 konkrétně vadí. Proto nelze odpovědět podrobněji. V úseku Sídliště Čakovice - Nádraží Libeň půjde ale pravděpodobně o trochu spolehlivější linku (dle statistiky zpoždění), která bude v dopoledních sedlech pracovního dne jezdit častěji a v ostatních obdobích stejně často. Vzhledem k tomu, že na lince 195 (jakož i 136) je již procento čakovických cestujících marginální, jistě uznáte, že vliv naší MČ na linkové vedení cca za metrem Vysočanská je rovnež minimální a hlavní slovo v tomto úseku již mají jiné MČ, zejména ty, po jejichž území linky vedou. Představa, že si MČ Čakovice nadiktuje linkové vedení po území jiných MČ bez ohledu na jejich názor, je zcela lichá. Bez ohledu na to, že MČ Čakovice je ze všech MČ na trase jak linky 195, tak linky 136 nejmenší.


S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10