www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU
{DNES JE:SOBOTA 16.11.2019 SVÁTEK MÁ:OTMAR, MAHULENA}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU


Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
             11 | 12 | 13 | 14   
Otázka: Pozemky pod garážemi (Anna Ocilková 19.11.2013 14:29)
Dobrý den, v souvislosti s novým občanským zákoníkem, který sjednocuje stavby s pozemky pod nimi bych se chtěla zeptat, jestli by byla městská část ochotna prodat pozemky pod garážemi v oblasti K sedlišti. Chtěli bychom zde v přístím roce koupit garáž, ale od nového roku by patrně současní vlastníci již nemohli garáže prodat bez pozemku.
Děkuji za odpověď.
Odpověď: Pozemky pod garážemi (mpekarova 29.11.2013 10:56)
Dobrý den,
městská část neuvažuje v současné době o prodeji pozemků pod garážemi.
Otázka: dotaz (Hana Horáková 18.11.2013 14:24)
Dobrý den,prosím,nedávno jsem se ptala na nový chodník do ulice vyhlídkova 764/13,,,,,odpověd zněla ,že nemůžete určit termín,,,dnes se dělá chodník u restaurace u kraba,,nebo u herčíků,vyberte si,,,tak by byla naděje i u nás? bylo by to úžasné,vždyt tu jsou nemocní lidé,kteří by si zasloužily jezdit s vozejčkem po lepším chodníku ,než ten co je tu ted,,,děkuji za odpověd Hana HorákováM6XYY
Odpověď: (Kateřina Marszálková 28.11.2013 10:50)
Dobrý den,
v rámci podzimní vysprávky komunikací byla provedena provizorní oprava části chodníku ve Vyhlídkově ulici. Chodník zde byl vystouplý a část zároveň propadlá a tím vyčníval betonový límec šachty do objektu restaurace.Toto místo bylo vyhodnoceno jako velmi nebezpečné pro chodce, proto došlo k jeho opravě. S dalšími opravami se v budoucnu samozřejmě počítá, bohužel ale není dostatek financí a není možné řešit vše najednou. Za pochopení mockrát děkujeme.
S pozdravem
Kateřina Marszálková
Otázka: podnikaní v zemědeství (Hrubec Milan MUDr. 17.11.2013 17:04)
Mám trvalý pobyt v Čakovicích , chci se zaevidovat k podnikaní v zemědělství podle paragrafu 2e stačí se zaevidovat na obecní uřad podle místa trvalého pobytu je možné se zaevidovat v Cakovicích nebo se musím zaevidovat jinde, prosím o oznamení kde.dekuji
Odpověď: (Kateřina Marszálková 21.11.2013 9:58)
Dobrý den, podnikání je třeba ohlásit Živnostenskému odboru. Pro občany Čakovic je příslušný Živnostenský odbor v Praze 18 – Letňanech, Bechyňská 639, telefony – ústředna 284028111, nebo 284028 + linky – 181, 175, 156, 162. S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: hřbitov (jana sedláčková 31.10.2013 16:50)
Dobrý den, pod koho prosím spadá správa místního hřbitova? Má rodina tam vlastní hrob a je potřeba uhradit poplatek na dalších 10 let, ale nevím komu. Zajímala by mne také jeho úřední doba. Děkuji za odpověď.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 4.11.2013 16:08)
Dobrý den,
správu hřbitova má na starosti pan Arnošt Vaňák, kterého najdete na adrese Králova 107, Třeboradice vždy v pondělí od cca 12 do 18.00 hodin.
S pozdravem,
Kateřina Marszálková
Otázka: Chodníky (Hana Horáková 21.10.2013 13:38)
Dobrý den přeji,,ráda bych se optala,bydlíme v ulici Vyhlídkova 764/13, bude se u nás někdy dělat nový chodník ,jako všade jinde,u nás tedy moc pěkný není,děkuji za odpověd Hana Horáková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 22.10.2013 8:46)
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Jsme si vědomi, že stav chodníku ve Vyhlídkově ulici není v nejlepším stavu, ale i v tomto případě by na potřebné opravy musely být finance uvolněny z rozpočtu hl. m. Prahy, protože jde o investici, kterou s ohledem na její výši nelze financovat z rozpočtu MČ, kde jsou v tuto chvíli priority jinde. Záměrem samozřejmě je opravit postupně všechny komunikace v naší městské části, v tuto chvíli ale nejsme schopni uvést konkrétní termín, kdy dojde právě na tento úsek komunikace Vyhlídkova. Děkujeme za pochopení. Kateřina Marszálková
Otázka: Tělocvična u ZŠ (Milan Pekárek 15.10.2013 21:40)
Dobrý den. U nové tělocvičny (haly) vedle ZŠ Čakovice se objevil nový chodníček. Bohužel nyní je už brzo tma a po chodníčku se synem klopýtáme. Nebylo by možné ho i nějak osvětlit? Děkuji za reakci. Pekárek
Odpověď: (Kateřina Marszálková 18.10.2013 9:30)
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Chodníček byl zřizován pro lepší bezpečnost dětí při příchodu do školy a tuto funkci rozhodně plní. Bohužel osvětlení je investišně velmi náročné (zřízení i provoz) a proto uvažováno není.
Děkujeme za pochopení. Kateřina Marszálková
Otázka: Kdy dáte kamery do vnitrobloku v Miškovicích (Petr Šediví 13.10.2013 14:12)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy budete dávat kvůli vandalismu kamery do vnitrobloku v Miškovících předem díky za odpověd
Odpověď: (Kateřina Marszálková 23.10.2013 9:15)
Dobrý den,
v tuto chvíli není plánováno umístění kamer do vnitrobloku v Miškovicích, o této věci je ale na žádost občanů možné jednat v budoucím období. Pokud předpokládáte, že je skutečně zapotřebí, aby kamery v těchto prostorách byly instalované, napište, prosím, opodstatněnou žádost a směřujte ji na podatelnu Úřadu MČ, tímto problémem se poté bude zabývat Rada MČ. S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Parkování v ulici Kysucká (obecní nájemník 11.10.2013 13:22)
Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda bude v dohledné době probíhat nějaká úprava ulice kysucká a ulic k ní přilehlích. Myslím si, že všechny nájemníky obecních bytů v těchto ulicích, trápí nemožnost zaparkovat své auto jinak než do trávy, nebo nechat stát do silnice. Obecních bytů v této lokalitě je víc než dost a bylo by jistě dobré, finance které z pronájmů plynou, nějak vracet nájemníkům. A to ve formě skvalitnění bydlení !

Děkuji za odpověď
Odpověď: (Kateřina Marszálková 18.10.2013 9:39)
Dobrý den,
stavu, který popisujete ve Vašem dotazu jsme si vědomi, bohužel na tyto úpravy musí uvolnit potřebné finance hl.m. Praha a termín nebyl dosud stanoven. Souhrnně se jedná o investici, kterou s ohledem na její výši nelze financovat z rozpočtu MČ, kde jsou v tuto chvíli priority jinde (např. doinvestování zbytku kanalizace a podobně). Děkujeme za pochopení.
Kateřina Marszálková
Otázka: dotaz na voličský průkaz (hrubec milan 10.10.2013 14:52)
nemohu volit v místě bydliště jsem služebně mimo,co potřebuji k vyzvednutí voličkého průkazu,
Odpověď: (Kateřina Marszálková 10.10.2013 15:17)
Dobrý den,
voličský průkaz je možné vyzvednout buď osobně (po předložení občanského průkazu), nebo je možné zaslat písemnou žádost s ověřeným podpisem. Formulář žádosti žádný není, stačí vlastními slovy. Ověření na úřadě se provádí v tomto případě zdarma, pošta a notář mohou požadovat poplatek.
Voličské průkazy se vydávají od 10.10.2013 do 23.10.2013 do 14.00 hod., písemné žádosti musí být podány nejpozději 7 dní přede dnem voleb, t.j. do 18.10.2013 a voličský průkaz poté bude zaslán na požadovanou adresu.
S pozdravem, Renata Krištofová (OOS)
Otázka: Opravy komunikací (Olga Höflerová 5.10.2013 8:30)
Dobrý den,
dovolte mi, abychom Vás touto cestou oslovili s připomínkou s odezvou na Váš článek ve zpravodaji pro občany Čakovic.
V Čakovicích bydlíme od roku 2005, kdy jsme zde zakoupili domek. Je pravda, že od té doby se Čakovice velmi změnily k lepšímu díky úpravám chodníků a vozovek, které zde probíhají od doby, kdy jsme se nastěhovali. Nicméně, při všech těchto úpravách byly stanoveny objížďky, které vesměs vedly ulicí Bělomlýnskou s pokračováním ulicí Ouhrabkovou, kde bohužel bydlíme. Při všech těchto objížďkách, které v určitých intervalech vlastně trvají celých 8 let, doznala vozovka výše uvedených silnic pěkně zabrat. Po provedených vybudováních kanalizačních přípojek se spojnice k domům propadly do jednoho roku a velmi zahuštěná doprava v tomto úseku způsobila, že propady na vozovce jsou při přejetí velmi hlukově obtěžující. Myslíme si, že tato ulice ani nebyla pro provoz autobusů a těžkých nákladních aut dimenzována.
Velmi by nás proto zajímalo, jestli se chystá oprava vozovek a chodníků také v ulici Ouhrabkova, která, ač je v centru obce, byla zatím opomíjena a je jako chudá příbuzná vedle upravených komunikací jak na hlavním tahu, tak ve vilových čtvrtích.
Děkujeme za odpověď, přejeme hodně pracovních úspěchů a srdečně zdravíme.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 7.10.2013 11:27)
Dobrý den, paní Höflerová,
děkujeme za Váš dotaz. Záměrem je opravit všechny komunikace v městské části, jejichž stav je v jednotlivých místech různý. Jak píšete sama, do komunikací se investuje průběžně a za posledních 10 let se do komunikací a souvisejících staveb, jako je např. kanalizace či vodovodní řady vynaložilo zhruba třičtrvtě miliardy korun. Bohužel zhruba stejně velká suma peněz se pro dobrý stav všech komunikací (a inženýrských sítí) musí ještě nalézt v rozpočtu hlavního města Prahy, odkud jsou tyto investice kompletně financovány. Reálné možnosti čakovického rozpočtu na opravy komunikací jsou pouze v jednotkách milionů. Vzhledem k tomu, že investice budou muset být opět rozloženy do několika let, nelze nyní odhadnout termín komplexní rekonstrukce Ouhrabkovy ulice.
Běžná údržba je zajištěna v Ouhrabkově takto, městská část má rozhodnutím Prahy svěřenu správu Ouhrabkovy ulice v úseku Polabská-Cukrovarská. Úsek Ouhrabkovy ulice mezi Bělomlýnskou a Polabskou spravuje Prahou zřízená organizace Technická správa komunikací hl.m. Prahy. Výtluky v Ouhrabkově ulici, které nejsou na části v kompetenci MČ, zaurgujeme.
S pozdravem, Ing. Jiří Vintiška, zástupce starosty
Otázka: Zoufalý stav ulice Tuháňská 2 (Ivana Hokrová 3.10.2013 16:45)
Dobrý den,
před měsícem jsem se ptala, zda a kdy bude uveden do civilizovaného stavu povrch ulice Tuáňská v Miškovicích. Syn si tam včera ošklivě rozbil koleno, protože zakopl v jednom z výmolů a dopadl na kamení hned vedle. Člověk by nečekal, že dvouminutová cesta ze školky domů bude pro děti tak nebezpečná.
Od té doby, co jsem svůj dotaz posílala, jste už několika jiným lidem odpověděli, takže příliš nechápu, proč na můj podnět nikdo nereagoval.
S pozdravem
I. Hokrová
Odpověď: (Kateřina Marszálková 7.10.2013 11:42)
Dobrý den paní Hokrová,
děkujeme Vám za Váš dotaz a omlouváme se za prodlení. Stavu komunikace Tuháňská i komunikace Na Kačence jsme si vědomi, rekonstrukce komunikací je projekčně připravena, bohužel hl.m. Praha musí uvolnit potřebné finance a termín nebyl dosud stanoven. Souhrnně se jedná o investici, kterou s ohledem na její výši nelze financovat z rozpočtu MČ. Pro příští rok připravujeme opravu části komunikace Tuháňská (především u školky a částečně směrem ke hřišti), která by zlepšila schůdnost a sjízdnost do doby komplexní rekonstrukce komunikací Tuháňská a Na Kačence a prostoru u rybníka.
S pozdravem,
Ing. Jiří Vintiška, zástupce starosty
Otázka: Volební kampaň (Roman Šemík 30.9.2013 9:07)
Dobrý den,
v minulých dnech se objevily na čakovickém katastru na sloupech veřejného osvětlení předvolební plakáty. Chci se zeptat, zda finanční výnos z těchto poutačů je příjmem místního rozpočtu nebo celopražského.
Odpověď: (Milena Pekařová 30.9.2013 12:12)
Dobrý den,
sloupy veřejného osvětlení jsou ve správě podniku Eltodo. Pokud jsou plakáty umísťovány se souhlasem tohoto podniku, a tak by to mělo být, je jeho i výnos.
Otázka: sběrný dvůr (Alan Charvat 23.9.2013 6:49)
Dobrý den, mam prosím jednu prosbu pustilů jsem se do rekonstrukce bytu v Jizerské ulici. Rozebral jsmei staré jádro apotřeboval bych poradit mají-li Čakovice vlastní sběrný dvůr mohu-li tam zbytky jádra, staré dveře atd. odvézt? A ještě další dotaz nemám ještě trvalé bydliště v Čakovicích, ale byt je v Čakovicích, jak mam tedy prosím postupovat? Děkuji předem
Odpověď: (Kateřina Marszálková 23.9.2013 16:13)
Dobrý den,
Čakovice bohužel nemají vlastní sběrný dvůr, pouze kontejnery na objemný odpad (podrobnosti najdete na našich internetových stránkách: http://www.cakovice.cz/2918_VOK-na-objemny-odpad-pro-rok-2013). Pokud jde o sběrné dvory v Praze, nejbližší najdete v Horních Počernicích, nebo v Poděbradské ulici (podrobné informace na http://sberny-dvur-praha.cz/seznam-sbernych-dvoru/).
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Cesta na zastávku Ke stadionu (Michal Janíček 19.9.2013 23:29)
Dobrý den,
proč není upraven živý plot v úseku ulice Ke stadionu nacházejícím se mezi ulicemi Vážská a Dyjská?
Vzhledem k dočasnému zrušení zastávky Oderská je chodník k zastávce Ke stadionu nyní dost využíván, ale ve zmíněném úseku se na něm kvůli stavu živého plotu nemohou dva protijdoucí lidé vyhnout. V další části uvedeného úseku nelze ani uhnout na trávu, neboť prostor je obsazen maringotkou.
Děkuji za vysvětlení
Odpověď: (Kateřina Marszálková 20.9.2013 10:58)
Dobrý den, pane Janíčku,
děkujeme za upozornění. Jedná se o pozemek soukromého vlastníka, kterého vyzýváme k provedení nápravy.
Zemanová
vedoucí OŽPaMP
Otázka: Co vlastně městská část Čakovice oslavovala o půlnoci 5.9.2013? (Eliška Pátková 7.9.2013 8:15)
Dobrý den,

o půlnoci z 5.9.2013 na 6.9.2013 byli všichni občané v okolí probuzeni hlukem a ohňostrojem z náměstí v Čakovicích, trvajícím delší dobu.

Zajímali jsme se, proč bylo toto rušení nočního klidu - zda byli občané na to upozorněni v Kalendáři akcí - bez výsledku.

Prosím proto o vyjádření, zda byla tato akce povolena a proč.

Děkuji a s pozdravem

E. Pátková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 18.10.2013 10:05)
Dobrý den,
o rušení nočního klidu jsme byli informováni až občany a z hlášení Městské policie a Policie ČR. Jednalo se o akci soukromého charakteru, s kterou MČ neměla nic společného, takže jsme Vás o ní nemohli ani informovat v kalendáři akcí na našich webových stránkách. Pokud jde o další postup, situace bala předána přestupkové komisi, která situaci řeší.
S pozdravem, Kateřina Marszálková
             11 | 12 | 13 | 14