www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU
{DNES JE:SOBOTA 16.11.2019 SVÁTEK MÁ:OTMAR, MAHULENA}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU


Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
             11 | 12 | 13 | 14   
Otázka: bezbariérový přístup od Globusu k autobusové zastávce (Linhová 26.5.2014 13:38)
Dobrý den,
jako mnoho starších občanů starých Letňan jezdím nakupovat do Globusu Čakovice autobusem.
Problém je v tom, že od Globusu k autobusové zastávce neexistuje bezbariérový přístup, což tak moc nevadí, pokud člověk jde teprve na nákup, ale je již problémem, pokud se jde s nákupem směrem k zastávce a musí se vyšlapat asi 20 (možná více) schodů od parkoviště. Protože takto jezdí nakupovat většinou staří lidé, kterým dělají schody potíže i bez nákupní tašky, ráda bych předložila k úvaze následující námět:
Od výstupní stanice autobusu (té přímo vedle parkoviště Globusu) je veden chodník, který ale končí u konečné autobusu. Dále chodník nevede a člověk s nákupní taškou má dvojí volbu: buďto se proplést mezi stojícími autobusy a nebo přejít přes trávník, kde je ostatně už vyšlapaná cesta.
Nebylo by možné tuto již vyšlapanou cestičku přes trávník vydláždit?
Děkuji
Linhová, Letňany
Odpověď: (Kateřina Marszálková 11.6.2014 14:39)
Dobrý den,
děkujeme za Váš námět, bohužel ale zmiňované pozemky nejsou ve vlastnictví MČ. Část pozemku patří hl. m. Praze a část Praha West Investment, k. s. (Globus). Váš námět předáme zástupci vlastníka obchodního centra Globus. Hezký den, Kateřina Marszálková
Otázka: Psí louka (Nováková 19.5.2014 22:56)
Dobrý den, po rozmluvě s několika pejskaři v parku, bych se chtěla zeptat, jestli by bylo možné v naší městské části vybudovat "psí louku", kde by se psi mohli pouštět na volno? Děkuji, Nováková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 2.6.2014 11:11)
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Naše městská část již několik měsíců připravuje dva prostory určené pro pejsky.
Jeden se bude nacházet při ulici K Sedlišti za házenkářským hřištěm, druhý prostor se připravuje při ulici Za Cukrovarem u Cukrovarského rybníku. Oba projekty jsou již ve fázi výběru zhotovitele a jejich otevření se předpokládá v červenci.
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: U paneláku Bendlova 160/25 v Miškovicích chybí keře a kůra + trávník a rostliny (Pavel Novotný 8.4.2014 19:53)
Dobrý den, rád bych se zeptat proč ještě po zateplení fasády se nic neděje před panelákem venku, jak dělnicí zničili rostliny, trávník a keře + kůra tak se chci zeptat kdy to tam bude se dodělávat, protože Pán Ing. Svoboda s tím nic nedělá když to je pozemek městského úřadu, bydlím vedle Bendlovi 160 a vůbec se mi to teď nelíbí jak to vypadá co se s tím dá dělat, podle zákona by to měl dát do původního stavu ale to asi se mu nechce???
Děkuji za odpověď a hezký zbytek dnešního dne, Novotný
Odpověď: (Kateřina Marszálková 15.4.2014 11:22)
Dobrý den,
pozemky po akci zateplení domu Bendlova 160 provádějící firma Holborn městské části nepředala.
Dosadba bude provedena, vzhledem ke klimatickým podmínkám, do konce dubna pak bude
pozemek předán MČ.
S pozdravem, Štefan Pecník, vedoucí odboru TS
Otázka: Povrch ulice Tuháňská (Ivana Hokrová 3.4.2014 21:32)
Dobrý den,
ráda bych se opět zeptala na nějaké zcivilizování povrchu ulice Tuháňská v Miškovicích. Jde mi především o část od rybníka ke hřišti, protože ta je v naprosto příšerném stavu. Jít tam s malými dětmi je opravdu nebezpečné, děti zakopávají o výmoly a kočárek se každou chvíli zasekne v díře. Ta ulice přitom neztěžuje život jen těm několika rodinám bydlícím v okolí, ale také určitě dělá MČ Čakovice ostudu před všemi návštěvníky fotbalového hřiště, kteří tudy musejí projít. Jde o poměrně krátký úsek, takže jeho vyasfaltování by snad nemuselo být tak drahé. Hlavně mi prosím nepište, že se to chystáte vysypat hrubým štěrkem, jako v části ulice směrem ke školce. To je totiž úprava, která možná vypadá dobře a pro auta je trochu pohodlnější, ale brodit se tím kamením s kočárkem a ošetřovat od kamení odřené dětské dlaně a kolena mi jako občanovi opravdu život nezlepšilo...
Odpověď: (Kateřina Marszálková 7.4.2014 9:20)
Dobrý den, s opravou zmíněného úseku počítá rozpočet městské části schválený Zastupitelstvem v březnu tohoto roku. Půjde o dočasnou opravu vozovky (doplněním vrstvy asfaltu v celé šíři komunikace) z rozpočtu Městské části Praha-Čakovice. Tato provizorní oprava prodlouží životnost daného úseku do doby komplexní rekonstrukce v ulicích Tuháňská a Na Kačence, kterou zde připravuje investor hl. m. Praha (dosud bez stanovení konkrétního termínu realizace).
Na nejbližším jednání Rady městské části následujícím po schválení rozpočtu pro rok 2014 zadala rada vypracování zadávací dokumentace pro poptávkové řízení na opravu tohoto úseku.
V polovině dubna bude vyhlášeno poptávkové řízení na tuto opravu a v případě, že nenastanou jiné než nyní známé okolnosti, přepodkládáme, že oprava bude provedena cca v květnu tohoto roku.
Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Dotaz (Marek Pivonka 29.3.2014 13:26)
Dobry den.Chtel bych se zeptat jaké práce prave probíhají u Mratinskeho potoka,konkrétně u výstavby nového sídliště cakovicky park?Jedna se o revitalizaci ?Dekuji Nashledanou
Odpověď: (Kateřina Marszálková 4.4.2014 9:41)
Dobrý den,
z Vašeho dotazu není zcela zřejmé, který úsek máte na mysli. V jedné části se jedná o povolené kácení vlastníka pozemku, v další části se jedná o prořez dřevin.
Ing. Lucie Zemanová, vedoucí OŽPaMp
Otázka: dopravní značka (Barbara Mrázková 20.3.2014 8:48)
Dobrý den,
nemáte informace o tom, jak dlouho budou ještě umístěny dopravní značky upozorňující na "Změnu dopravního režimu" u křižovatky Schoellerova - Marie Podvalové? Značky jsou zde minimálně od září a domnívám se, že si všichni místní na úpravu zvykli a jsou tedy již bezpředmětné.
S pozdravem
Barbara Mrázková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 25.3.2014 11:51)
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz, který byl předán správci a zástupci vlastníka komunikace - Technické správě komunikací hl. m. Prahy. Dne 25.3.2014 bylo z TSK potvrzeno, že značení bude demontováno do konce toho týdne. S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: ohlášení trvalého pobytu (František Mahel 19.2.2014 11:02)
Vážení, dcera se na konci ledna nastěhovala do Hakenovy ulice ve vaší městské části, na pronájem bytu má uzavřenu nájemní smlouvu s majitelem bytu. Když chtěla přihlásit svojí malou dceru k trvalému pobytu, dostala informaci, že je nutný souhlas majitele bytu - tato informace není správná - v současné době k ohlášení trvalého pobytu souhlas majitele bytu nepotřebujete, takže si myslím, že si zbytečně přiděláváte práci sobě i žadatelům o trvalý pobyt.
s pozdravem
F.Mahel
Odpověď: (Kateřina Marszálková 26.2.2014 10:15)
Dobrý den,
k přihlášení k trvalému pobytu naše MČ vyžaduje souhlas vlastníka. Chrání tak jeho i sebe od případných dalších problémů. Je na každé ohlašovně, jakým způsobem chrání vlastníky nemovitostí (a stejně tak sebe) před případnými potížemi, které by mohly neoprávněným přihlášením nastat. Nechceme samozřejmě nikoho diskriminovat, ale mít souhlas podložený. V tomto případě jsme se spokojili se souhlasem vlastníka, poslaný nám mailem a dítě i přítel sl. Mahelové byli 20.2.2014 k trvalému pobytu přihlášeni.
S pozdravem, Renata Krištofová (evidence obyvatel)
Otázka: klíč od domu (Pavla Lišková 10.2.2014 9:53)
Dobrý den, ráda bych reklamovala postup při náhradě za ztracený klíč od domu ve správě obce Čakovice.Chtěla bych se zeptat zda se nedá nějak urychlit či jinak "zlidštit " ? :-)
Současná situace : Nájemce ztratí klíč.Nelze jednoduše vyrobit-kartu ke klíči má bytový odbor mč."Byťák" zaeviduje objednávku a požadek poštou zašle do firmy pro výrobu klíčů.
Klíč se vrací do 14 dnů. Náhrady za poštovné hradí nájemce. Tedy zaplatím za něco co nechci a ještě budu nejméně 14 dní bez klíče od domu. Tento postup zdá se mi poněkud nešťastný ! Za pochopení i odpověď předem děkuji.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 10.2.2014 10:40)
Dobrý den paní Lišková,
omlouvám se, pokud Vám tento způsob výroby klíčů nevyhovuje, ale v současné době je to nejbezpečnější krytí nájemníků oproti krádežím. Součástí Smlouvy o dílo při výměně oken a dveří, které prováděla firma Vekra v domech naší MČ bylo i nainstalování tohoto bezpečnostního systému u vchodových dveří.
Vzhledem k tomu, že firma si tento bezpečnostní systém objednala u firmy ASSA ABLOY Czech Slovakia s.r.o. je nutné zasílat objednávky do Rychnova nad Kněžnou. Výměna tohoto systému za jiný, který by bylo možné objednat u firmy v Praze je finančně nákladná, takže o něm v současné době neuvažujeme. Mrzí mě, že se Vám stala nepříjemná situace se ztrátou klíčů a budeme se Vám snažit co nejdříve vyhovět. Jana Přibylová, vedoucí OBHSB
Otázka: střet zájmů (Lucie Černá 17.1.2014 10:59)
Dobrý den, v časopise U nás v Čakovicích z prosince 2013 byla představena velkolepá změna podoby Čakovic v rámci plánovaného rozvoje. O svých záměrech podrobně informoval pan Jaroslav Pokorný, který je zároveň developerem a předsedou komise pro rozvoj MČ v jedné osobě. Mám dotaz, zda se nejedná o jasný střet zájmů, kdy se v jedné osobě spojily 2 funkce, které by z principu měly být odděleny. Děkuji za odpověď.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 27.1.2014 8:21)
Dobrý den, pan Pokorný je zastupitelem městské části Praha-Čakovice a v kolektivním hlasování má jeden hlas z jednadvaceti. V případě, že se hlasování týká jeho aktivit, vždy hlásí střet zájmu.
Pokud jde o funkci předsedy komise pro rozvoj, tím může být pouze osoba, která prokázala odbornou způsobilost v oblasti, kterou se daná komise zabývá a právě díky jeho bohatým zkušenostem byl pan zastupitel Jaroslav Pokorný ustanoven předsedou komise. Tato funkce nemá de facto žádné rozhodovací pravomoci, je to pouze poradní orgán rady městské části.
Vedení radnice vidí jako zjevnou výhodu, že se na rozvoji městské části podílí osoba, která je znalostně vybavena, dobře ovládá problematiku rozvoje našeho regionu, je starousedlíkem a disponuje jak movitými tak i nemovitými prostředky k případné realizaci rozvojových záměrů. Úkol rady a zastupitelstva je, aby byl veřejný zájem vždy zachován.
S pozdravem, Ing. Alexander Lochman, Ph.D.
Otázka: Odvoz trideneho odpadu-Na barikadach (Jana Budacova 16.1.2014 21:16)
Dobry den, rada bych se zeptala,zda by bylo mozno zvysit frekvenci odvozu trideneho odpadu z ulice Na barikadach. Kontejnery nove vyuziva i ulice Vratenska a cetnost odvozu neni dostatecna. Jiz par dni po odvozu jsou kontejnery plne a odpadky se hromadi i kolem nich. Motivace obcanu tridit by byla jiste vetsi,kdyby bylo kam odpad umistovat.
Predem dekuji za vyjadreni
Jana Budacova
Odpověď: (Kateřina Marszálková 29.1.2014 10:57)
Dobrý den,
stanoviště na tříděný odpad jsou pravidelně kontrolovány jak Pražskými službami, tak pracovníkem OTS MČ Čakovice.U stanoviště v ulici Na Barikádách nemáme poznatky, že by docházelo k častému přeplňování nádob. Sám jsem si to ověřil v minulém týdnu. Jediný problém vznikl nedávno u nádoby na papír, ale to k přeplnění došlo z důvodu poruchy na nádobě. I tak děkuji za podnět a nadále budeme věnovat danému stanovišti zvýšenou pozornost. S pozdravem, Štefan Pecník, vedoucí TS
Otázka: Možnost volného pohybu psů v parku (Klára Drahoňovská 29.12.2013 22:44)
Dobrý večer, ráda bych se zeptala, jestli by nebylo možné zpřístupnit alespoň část zámeckého parku pro volný pohyb psů. Pomohlo by to zejména nám maminkám s kočárkem a pejskem, jelikož není možné vždycky vyjet "na pole", aby se psi proběhli, jak nám bylo doporučeno městskými strážníky. Navíc spousta pejskařů v parku psa na vodítku stejně nemá, takže nikdy nevíte, kdy Vám nějaký pes vběhne do cesty. Takto by s tím alespoň lidé počítali a případně se tomuto místu vyhnuli. Tento systém jsem viděla např. v Riegrových sadech, kde si myslím celkem fungoval. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 29.1.2014 10:55)
Dobrý den,
zámecký park je uveden v příloze č. 1 vyhlášky hl. m. Prahy č. 6/2001 Sb., o ochraně veřejné zeleně. Dle § 3, odst. 1 této vyhlášky je ve veřejné zeleni, která je součástí zahrad a parků, uvedených v příloze č. 1, zakázáno mimo jiné i nechat volně pobíhat psy. S vyhláškou je možné se seznámit na stránkách HMP. Kontrola dodržování této vyhlášky je v kompetenci strážníků městské policie.
S pozdravem,
Ing. Lucie Zemanová, vedoucí OŽPaMp
Otázka: Doplnění zápisu z jednání dne 25.9.2013 (Teřlová Petra 28.11.2013 16:18)
Dobrý den, jako občan Čakovic jsem se účastnila zasedání zastupitelstva dne 25.9.2013. Mimo jiné mé dotazy, jsem vznesla i dotaz na horentní náklady vynaložené na vydávání místního časopisu (viz Stenozáznam z jednání). Po porovnání zápisu z jednání a stenozáznamu z jednání tento dotaz není uveden v zápisu z jednání, i když byl jeho zápis dvojnásobně ověřen. Tímto bych Vás požádala o doplnění záznamu a postoupení mého požadavku/ podnětu k nápravě Kontrolnímu úřadu.
Děkuji

Teřlová Petra
Odpověď: (Kateřina Marszálková 2.12.2013 15:12)
Dobrý den a děkujeme za Váš dotaz,
zápis je vyhotoven dle usnesení Zastupitelstva Městské části Praha – Čakovice Z 7/16/11 ze dne 7.12.2011, kterým byl schválen jednací řád Zastupitelstva Městské části Praha – Čakovice a zápis vychází z tohoto jednacího řádu (čl. 17) a dále z ustanovení § 87 ve vazbě na § 65 zákona č. 131/2000 Sb., o hlavním městě Praze, z čehož vychází, že přepis stenografického záznamu zasedání tvoří nedílnou součástí zápisu.
Jelikož Váš dotaz je ve stenografickém záznamu ve svém plném znění, Váš dotaz je tedy součástí zápisu.
S pozdravem
Ing. Alexander Lochman, Ph.D.
Otázka: Památné stromy (Roman Šemík 25.11.2013 10:02)
Dobrý den,
před několika dny se objevily v parku dvě tabulky "Památné stromy". Kdo se o tuto dobrou věc zasloužil? Vyřiďte mu prosím poděkování.
Odpověď: Památné stromy (mpekarova 29.11.2013 10:42)
Dobrý den,
MČ podala před časem žádost na MHMP (po jednání také v ZMČ a s KŽP) o vyhlášení těchto dvou stromů jako památné stromy. Magistrát (OŽP) žádosti vyhověl, stromy tím převzal do své péče (zčásti) a umístil také tabulky.
Otázka: doprava MHD do Třeboradic (jan lev 22.11.2013 14:51)
Uvažuje se o posílení autobusů do Třeboradic v odpoledních hodinách? Nebo alespoň o lepším načasování odjezdů autobusů z Letňan. Např. v 17.31 má odjíždět 351, která je narvaná k prasknutí. Za ní jede v 17.36 prázdná 110 ka.
Proč nezajíždí 295 ka k metru na Letňany (zajžďka by to byla asi 1 minuta.)? Cestování do Třeboradic ve večerních hodinách je vážně lahůdka. Dvacet minut čekání v zimě na poli metro Letňany je zážitek pro otužilce.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 19.12.2013 15:28)
Dobrý den,
Vaši stížnost na časovou polohu spojů jsme předali na Ropid, což je organizace, zodpovědná za tuto záležitost a dotazy tohoto typu mohou cestující podávat přímo sem. Pokud jde o autobusovou linku 295, šlo o požadavek Městské části Praha 18 (Letňany) a o jeho změně se neuvažuje. Důvodem je, že linka 295 byla zřízena jako "zdravotnická" a je tedy nutné, aby se nepřeplňovala. Jejím cílem nebylo posílit kapacitu pro cestující Třeboradic, ani spoj k metru, nýbrž zajistit lepší dostupnost Fatimy (centrum pro tělesně postižené). S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: zkapacitnění kruhového objezdu Kostelecká - Tupolevova (jan lev 22.11.2013 14:41)
Uvažuje se o zkapacitnění kruhového objezdu Kostelecká - Tupolevova? Na tomto kruhovém objezdu by bylo možné přidat jeden odbočovací pruh ve směru Tupolevova -Kostelecká směr do Čakovic. A to samé směr Kostelecká - Tupolevova.
             11 | 12 | 13 | 14