POMOC V MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA-ČAKOVICE (JAK SE ZAPOJIT)

💙💛💙💛💙💛

* "ŠKOLA" PRO UKRAJINSKÉ DĚTI*
Městská část Praha-Čakovice připravila prostory v Cukrovarské 15, které budou sloužit pro účely bezplatné adaptační skupiny s výukou v ukrajinštině. Podrobnosti v ČJ, v UA.
 

* FARNÍ CHARITA ČAKOVICE * 
V tuto chvíli bylo pozastaveno přijímání veškerých materiálních darů včetně potravin, drogerie, oblečení a ostatního. Pro pomoc je za Farní charitu Čakovice aktuálně zřízena možnost pomoci prostřednictvím finančních darů, které budou použity na pokrytí potřeb uprchlíků, kteří budou ubytováni v naší lokalitě (podrobnosti zde).

ČAKOVICKÁ SOUSEDSKÁ POMOC *
Jedná se o fcb stránku Farní charity Čakovice, kde je možné nabídnout konkrétní pomoc, případně odpovědět na poptávku.

Farní charita Čakovice organizuje každé úterý od 9.30 do 11.30 setkání maminek s malými dětmi do 3 let (podrobnosti zde), pro děti ve věku 3 - 7 let je připraven "dětský klubík" každý čtvrtek od 15.45 do 16.45 hod (podrobnosti zde).

* SBÍRKA LÉKŮ A SVÍTILEN *

MČ Praha-Čakovice vyhlásila sbírku léků a svítilen, které aktuálně velmi chybí v okupovaných městech. Svítilny a níže uvedené léky, které máte doma k dispozici (nové, před expirací), je možné nosit na Odbor školství, kultury a sportu (Cukrovarská 52, dveře č. 104):
• Zánět – Apo-Ibuprofen tbl.por.flm.100x400mg
• Kašel – Stoptusin kapky, ACC long tablety, Mucosolvan sirup pro děti
• Rýma –  Nasivin sprey nebo jiný sprey do nosu podle věku dítěte, pro dospělé


* GYMNÁZIUM ČAKOVICE *

Místní gymnázium organizuje od 04.03.2022 materiální sbírku, podrobnosti zde.


* DDM PRAHA 9 *
Dům dětí a mládeže vyhlašuje od 01. 03. 2022 sbírku, především pro maminky a jejich děti. Podrobnosti naleznete zde.
!!! Pro usnadnění distribuce prosíme, aby byly věnované věci označeny - o co se jedná (oblečení/lůžkoviny), pro koho je určeno (dětské/dámské, včetně velikosti).


* TJ AVIA ČAKOVICE *

Pomoc místního spolku se začleněním dětí z Ukrajiny v rámci sportu.


* BEZPLATNÉ LÉKAŘSKÉ VYŠETŘENÍ *

Po domluvě s praktickou lékařkou MUDr. Knopovou budou v případě potřeby občané Ukrajiny bezplatně vyšetřeni (ResurfMed v místní DPS Třeboradice). Na vyšetření je nutno se předem objednat prostřednictvím našeho Koordinátora Lukáše Horského.


* KVĚTINY ČAKOVICE *
Čakovické květinářství podporuje sbírku SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni. Je možné zakoupit tulipánovou modro žlutou kytičku za 200 Kč, přičemž 100% částky bude zasláno na sbírku SOS Ukrajina.

Aktualizováno: 13.04.2022 – Kateřina Arnotová