www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU
{DNES JE:STŘEDA 21.11.2018 SVÁTEK MÁ:ALBERT}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU

Omlouváme se občanům, že od 01.01.2017 nebyly z technických důvodů zodpovídány Vaše dotazy. Pracujeme na nápravě.

Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Otázka: Sekání trávy na ulici Kostelecká (Petr Švancara 17.6.2015 6:40)
Dobrý den,
Rad bych se zeptal, kdy je naplánováno sekání trávy v ulici Kostelecká v části od Globusu ve směru k Ďáblicím.
Děkuji.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 17.6.2015 15:33)
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, ale pokud jde o ulici Kosteleckou, není ve správě Městské části Praha - Čakovice, takže ji pracovníci ORUO sekají pouze v případě, že zbyde čas. V tuto chvíli bohužel z časových důvodů není možné v tomto směru občanům vyhovět, nicméně již v minulém týdnu byl tento požadavek nahlášení na MHMP. S pozdravem, Kateřina Marszálková (vztahy s veřejností)
Otázka: Zateplení obecních bytovek (Radim egr 7.6.2015 21:58)
Dobrý den, rád bych se zeptal zda bude v dohledné době probíhat oprava obecních bytovek. Konkrétně v ulici Kysucká například stav bytového domu Kysucká 655/9 je už naprosto otřesný. Také je špatný stav co se týče parkování v této oblasti.
Děkuji za odpověď
Odpověď: (Kateřina Marszálková 9.7.2015 13:15)
Dobrý den,
velice Vám děkujeme za Váš cenný názor. Plně si uvědomujeme ne zcela "ideální" stav našeho bytového fondu. V současné době máme již zpracovánu finální verzi naší bytové koncepce, jež bude předložena ke schválení našemu zastupitelstvu. Tam je řešena komplexní revitalizace stávajícího bytového fondu. V té souvislosti by měla být provedena zároveň výměna střešních krytin a zateplení budov. Současně by měla být vybudována k těmto objektům parkoviště. Jsme přesvědčeni, že tato koncepce bude schválena tak, aby se již do konce roku mohly připravovat potřebné studie a projektové dokumentace. Děkujeme za pochopení.
Ing. Michal Motyčka, místostarosta
Otázka: Stav znečištění podzemních vod (Michael Lekovski 22.5.2015 16:19)
Dobrý den,
existuje novější zpráva ohledně stavu znečištění podzemních vod v Čakovicích, než je ta z roku 2013 zde uvedená, případně připravují se nějaké nové kroky v tomto směru?
Děkuji.

P.S Zpráva z 2013, pokud dobře vidím, má na mapce špatně vyplněnou legendu, kdy jsou prohozeny popisky hodnoty 10-100 s hodnotami 100-1000 ug/l a je tak v rozporu s popisem legendy v textu.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 11.6.2015 11:09)
Dobrý den,
podle mých informací od vedoucí OŽPaMp novější zpráva bohužel neexistuje a z finančních důvodů se o ní zatím neuvažuje. MČ jedná s Letňany o dalším postupu. Pokud jde o připomínku k chybné legendě, byla zaslána zpracovateli zprávy. S pozdravem, Kateřina Marszálková (vztahy s veřejností)
Otázka: Kanalizace v ulici Kostelecká. (Štencl Petr 21.5.2015 12:27)
Dobrý den,
kdy bude realizována kanalizace v ulici Kostelecká, úsek mezi Globusem a Cínoveckou? Je k dispozici alespoň projekt?
S pozdravem Petr Štencl.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 25.5.2015 17:03)
Dobrý den,
dle mé informace od místostarosty, pana Kajpra, je momentálně vyhlášeno výběrové řízení na projektanta kanalizace, vodovodu, chodníků a silnice. Předpoklad ukončení je konec června.
S pozdravem, Kateřina Marszálková (vztahy s veřejností)
Otázka: Vrátenská ulice (Králík 18.5.2015 21:44)
Dobrý den,

měl bych na vás dva dotazy:

1.) V ulici Vrátenská je od zimy(jak foukal silný vítr) vyvrácená značka začátku obytné zóny ve směru od Polabské ulice. Je možné tam někoho poslat aby značku spravil?

2.) Bude v ulici Vrátenská někdy probíhat blokové čištění? Hledal jsem na těchto stránkách a tato ulice tam nikde v rozpisu není. Proč to?


Děkuji za odpovědi.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 20.5.2015 9:35)
Dobrý den,
ulice Vrátenská není ve správě MČ Praha - Čakovice, proto Vám bohužel nemůžeme pomoci ani v jednom z bodů. Ve věci značení i úklidu je nutné obrátit se na vlastníka ulice, kterým je dle katastru nemovitostí EXPOINVEST, s. r. o. (Školská 33/3, Šestajovice 250 92). S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Na Kačence se dělá nové kanalizace bude i nová silnice? (V. Mládek 29.4.2015 18:52)
Dobrý den,
Chtěl bych zjistit zda bude Na Kačence nová silnice a přechod? Děkuji


Odpověď: (Kateřina Marszálková 4.5.2015 17:19)
Dobrý den,
v souvislosti s výstavbou kanalizace nedojde k žádným zásadním rekonstrukcím komunikací, pouze bude opravena podle našich informací část po výkopu a drobné výtluky.
V lokalitě jsou dále dlouhodobě plánovány následující městské investice (investorem není MČ P-Čakovice, ale přímo hl.m. Praha):
- Přechod pro chodce na zvýšeném prahu přes ulici Polabskou (u Tuháňské)
- Rekonstrukce ulice Tuháňská
- Rekonstrukce ulice Na Kačence
- Rekonstrukce ulice Ke Zlatému kopci
Městská část stojí o promptní realizaci těchto projektů. Rozhodnutí o jejich realizaci učiní odbor technické vybavenosti Magistrátu hl.m. Prahy dle uvážení priorit v širší části Prahy. Např. stavba přechodu pro chodce na zvýšeném prahu na Polabské je již projektově připravena několik let a stále čeká na uvolnění financí z rozpočtu Prahy. Vedení MČ na potřebnost výše uvedených investic opakovaně upozorňuje.
S pozdravem, Kateřina Marszálková (vztahy s veřejností)
Otázka: vyhláška - rozdělávání ohně (Simona Červená 22.4.2015 15:39)
Dobrý den,
prosím o odpověď zda existuje pro Čakovice nějaká vyhláška upravující rozdělávání ohně /napr. pro opékání buřtů/ na soukromém pozemku. Děkuji
Odpověď: (Kateřina Marszálková 27.4.2015 14:27)
Dobrý den paní Červená,
zákon č. 201/2012 Sb., o ovzduší, v platném znění v §16 odst. 4) stanoví, že v otevřeném ohništi lze spalovat jen suché rostlinné materiály neznečištěné chemickými látkami. HMP, jako obec, které jsou Čakovice součástí, nemá žádnou vyhlášku upravující rozdělávání ohně. Takže buřty si můžete opéct na otevřeném ohništi za předpokladu, že neporušíte zákon o ovzduší (viz. výše). Také pozor na obtěžování sousedů kouřem, čímž se dostáváme k občanskému zákoníku – zákon č. 89/2012 Sb., § 1013.
S pozdravem, Ing. Lucie Zemanová - vedoucí OŽPaMp
Otázka: Elektrárna v třeboradicích (Voborník Jakub 19.4.2015 13:28)
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na váš názor k plánované výstavbě elektrárny v třeboradicích.Podle článků na internetu jste stejně jako občané městské části nebyli informování,dá se proti této výstavbě nějak bránit ?
Odpověď: (Kateřina Marszálková 13.5.2015 14:52)
Dobrý den pane Voborníku,
děkujeme za dotaz. Městská část tuto stavbu hlídá a řeší ji i uvnitř volených orgánů hlavního města Prahy a jiných institucí, kterých se tato investice týká. Vyjádření naší městské části k této investici najdete na těchto stránkách. Máte samozřejmě svobodné právo se vyjádřit a pokud je mi známo, tak komise pro Třeboradice se v tomto ohledu společensky angažuje. V případě Vašeho zájmu, kontaktujte předsedkyni komise pro Třeboradice, paní Michaelu Šimůnkovou na email: m.simunkova@volny.cz. S pozdravem, Ing. Alexander Lochman, Ph.D.
Otázka: zapach - horici plasty ?! (Peter Sevca 15.4.2015 6:43)
dobry den,

dnes rano [15.4.2015] je citit v ovzdusi silny zapach horicich plastu/gumy, znemoznujucich vetrani. nehori nekde v blizkem okoli skladka? jak je vubec regulovano/ kontrolovano spalovani podobnych materialu v kamnech v domacnostech?

hezky den
Odpověď: (Kateřina Marszálková 16.4.2015 14:12)
Dobrý den,
večer předtím (14.4.) hořel u vlakové zastávky v Čakovicích jakýsi bývalý sklad, kde se v současnosti zdržují už jen bezdomovci. Nevím, zda zápach vycházel právě odtud, nicméně pokud jde o druhou část Vašeho dotazu, tuto problematiku má na starosti Odbor životního prostředí, Praha 18 (tedy Letňany), konkrétně paní Pokorná.
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: nová škola (Barbara Mrázková 13.4.2015 16:07)
Dobrý den,
pravděpodobně se někam ztratil můj dotaz ohledně nové budovy školy, který jsem zasílala přibližně před měsícem. Nevadí, zeptám se znova.
Zajímalo by mě, kde se můžeme dozvědět o plánu stavby nové budovy školy na rohu ulice Schoellerové a Marie Podvalové. Vzhledem k tomu, že existuje už hotový projekt, domnívám se, že se jedná z Vaší strany o jasný záměr. Na webových stránkách o tomto projektu žádné informace nejsou - nebo jsem je nenašla, ani v Čakovických listech jste se nezmínili.
V případě Finské stezky jste informovali občany o projektu s několikaměsíčním předstihem, zajímalo by mě, proč takto nečiníte také v případě nové budovy školy.
Prezentujete se jako radnice otevřená veřejnosti, ale nezlobte se na mě, realita je trošku jiná.
Předem Vám děkuji za odpověď.
S pozdravem
Barbara Mrázková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 15.4.2015 16:50)
Dobrý den paní Mrázková,
Děkujeme za dotaz. Bohužel Váš předchozí email nám nedorazil, proto jsme nemohli reagovat. Projekt výstavby školy v dotazované lokalitě dosud není zpracován (a tedy nebylo možné jej projednat s veřejností, jak navrhujete). Aktuálně se o jeho zpracování pro tuto lokalitu neuvažuje z dále uvedených důvodů.
Pro oblast byla zpracována objemová studie, která měla odpovědět na otázku, zda (a případně jak velká) by se zde dala postavit základní škola. Řada radních (vč. mě) je toho názoru, že obecně v lokalitě sídliště Čakovice by bylo vhodné vytvořit školu minimálně pro prvostupňové vzdělávání, aby nejmenší děti nemusely do školy dojíždět autobusem. Jediným stavebním pozemkem, kterým městská část v lokalitě disponuje, je pouze uvedený pozemek na rohu ulic M. Podvalové a Schoellerova. Z objemové studie však vyplývá, že v dané lokalitě nelze postavit tak velkou budovu základní školy, která by vyhovovala současným potřebám čakovického školství, a kterou by zároveň umožňoval postavit stávající územní plán. Proto se z časových důvodů tato lokalita aktuálně nejeví jako vhodné a rychlé řešení potřeb městské části a Rada městské části se soustředí v nejbližších letech na jiné lokality (školní areál v Dyjské ulici - přestavba, nástavba a přístavba stávajícího objektu).
S pozdravem
Ing. Jiří Vintiška, zástupce starosty
Otázka: Bude nové parkoviště v ulici Na kačence u panelových bytů? (Petr Kučera 1.4.2015 22:03)
Přeji krásný večer,

Kdy vznikne nové parkoviště v ulici Na kačence u paneláků?
Děkuji za odpověď a přeji pěkný večer.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 7.4.2015 13:45)
Dobrý den.
Děkujeme za dotaz. Prostorové podmínky neumožňují vytvoření rozsáhlého kapacitního parkoviště, které zde už od vybudování panelových domů chybí.
Městská část získala od soukromých vlastníků pozemky na rozšíření komunikace Ke Zlatému kopci. Zde, kromě toho, že se zlepší bezpečnost chodců a komfort řidičů, vzniknou také podélná parkovací stání v maximální možné míře. Jde o projekt, který pro městskou část připravuje a investuje pražský magistrát a tak bohužel nejsme schopni za hlavní město Prahu slíbit přesný časový rámec projektu. Bude záležet na financích a na projednání projektu s orgány státní správy.
Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: Brala by vaše mětská část kdyby zde natáčela Česká televize (Libor Čenský 16.2.2015 20:45)
Dobrý den,

Šlo by ve vaší městské části kdyby natáčela Česká televize film nebo seriál? Kolik by to stálo?

Děkujeme za odpověď,
Ing. Libor Čenský
Odpověď: (Kateřina Marszálková 17.2.2015 13:04)
Dobrý den.
Bez dalších informací bohužel nelze na Váš dotaz odpovědět. Prosíme o zaslání podrobností na email: mestska.cast@cakovice.cz nebo sjednání schůzky na tel.: 283 061 410.
Děkujeme. S pozdravem Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
Otázka: suché břízy u dětského hřiště v Něvské (Eva Kašparová 9.2.2015 19:08)
Dobrý den, u dětského hřiště v Něvské se nacházejí dvě uschlé břízy (jedna skoro celá a druhá z velké části). Víte o tomto problému a plánuje se nějaký zásah, aby se předešlo zbytečným úrazům? Děkuji.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 11.2.2015 10:25)
Dobrý den,
děkujeme za Vaše upozornění, na základě kterého byla provedena kontrola zmiňovaných stromů. Jedna bříza bude nyní pokácena a druhá ořezána tak, aby nehrozilo žádné nebezpečí.
S přáním hezkého dne, Kateřina Marszálková
Otázka: Odpad - olej z domácnosti (Lenka Ondrášková 8.2.2015 12:20)
Dobrý den, poradíte mi prosím, jak správně likvidovat olej z fritovacího hrnce? Je možné ho odevzdat ve sběrném dvoře? Pokud ano, v kterémkoliv nebo jsou k tomu určeny jen některé? Děkuji za radu a přeji pěkný den.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 16.2.2015 9:07)
Dobrý den,
olej z fritovacího hrnce může odvézt do sběrného dvora. Nejbližší sběrný dvůr je, ul. Pod Šancemi 444/1, Prah 9 – Vysočany, ul. Voctářova 622/1, Praha 8 – Libeň a ul. Chvalkovická 3, Praha 9 – Horní Počernice.
Je to stejné jako s každým jiným odpadem – trvalé bydliště v Praze, atd.
S pozdravem, Lenka Maříková - Referent ORUO
Otázka: Je pravda že skončí v naší mětské části autobus 365 (Martina Nováková 6.2.2015 23:08)
Dobrý večer,

Slyšela jsem že v Městské části Čakovice bude zrušena autobusová lina 365? Pokuď by se tak stalo tak je velké riziko že bude málo autobusu protože 365, je nejrychlejší autobus. A ještě jestli by nemohla 158 jezdit více do Miškovic nebo přidat spoj?

Mockrát děkuji za odpověď, M. Nováková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 10.2.2015 13:36)
Dobrý den.
Děkujeme za dotaz. Nicméně o návrhu, že by měla být zrušena linka 365 jsme nebyli nikým informováni, a spíše předpokládám, že se jedná o nesprávnou informaci. Pokud by toto bylo v budoucnu někým navrhováno, určitě bychom požadovali náhradu, tj. např. razantní zvýšení spojů na lince 158, protože bez toho by se doprava do Miškovic zhoršila na neadekvátní úroveň. Nemáme opravdu ale žádný náznak takového návrhu opatření. Do budoucna nicméně organizátor prověřuje, zda by do Miškovic mohly jezdit i kloubové vozy. Pokud by se nalezlo kladné řešení, pak by to otevřelo možnosti pro úpravu linkového vedení (např. vedení linky 140 do Miškovic).
S pozdravem Ing. Jiří Vintiška, místostarosta
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10