www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:PONDĚLÍ 13.07.2020 SVÁTEK MÁ:MARKÉTA}
VOLNÝ ČAS / Volnočasová sdružení a organizace / Občanské sdružení Malování a kreslení

Občanského sdružení Malování a kreslení


Tisková zpráva_2013-09-28_Ateliér Malování Kreslení o s podporuje pražskou ZOO

Výtvarný atelier - Občanské sdružení Malování a kreslení

Občanské sdružení Malování a kreslení provozuje výuku výtvarného umění v celé jeho šíři. Jedná se o neziskovou organizaci, jejímž cílem je poskytování výuky dětem, mládeži, dospělým a seniorům.

Ateliér přijímá zájemce o výuku kreslení, malování a dalších výtvarných technik od dětí školního věku až po návštěvníky kurzů kreslení a malování pro dospělé a seniory. Každý týden školu navštěvuje zhruba 450 - 500 studentů.

Náplň kurzů malby a kresby  je individuálně přizpůsobována. V rámci kurzů je možné svoji činnost zaměřit od relaxační až po intenzivní výtvarnou průpravu na přijímací zkoušky na střední a vysoké školy.

Výuka probíhá ve výtvarných atelierech v Praze a v Brně ve formě pravidelných dvouhodinových kurzů nebo formou vícedenních workshopů a seminářů.

Kurzy jsou vedeny akademickými malíři, sochaři, designery a architekty. Složení pedagogického týmu nabízí také přípravu na přijímací zkoušky školy architektury (FA ČVUT Praha, VŠUP Praha, AVU Praha, FA VUT Brno, FA Liberec) a designu (AVU Praha, VŠUP Praha).

Součástí výtvarného atelieru je fungující architektonický atelier, ve kterém mají žáci možnost nahlédnout pod pokličku projektování staveb a konzultovat své práce v rámci přípravných kurzů na vysoké školy s architekty a designery.

V nabídce jsou rozmanité kurzy od klasické kresby a malby, malování v plenéru, kurzu olejomalby, akvarel, figurální kresby, večerního kreslení, přes malování na hedvábí, počítačovou grafiku, po scenáristiku, scénografii a základy filmování...

Termíny kurzů:
Středa 18:30 – 20:30 – Kurz kresby, malby, olejomalby (ateliér Čakovice)
Úterý 20:00 – 22:00 – Kurz figurální kresby (ateliér Praha 2)
Čtvrtek 18:00 – 21:00 – Kurz malování mandaly (ateliér Praha 2)

Kurz klasické olejomalby:
V atelieru Malování a kreslení bude od února probíhat devítitýdenní kurz klasické olejomalby zaměřený na hyperrealistickou malbu. Kurz je veden akademickými malíři a je určen jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé výtvarníky. Výuka probíhá v krásném atelieru na Vinohradech. Dokurzu jsou přijímáni studenti od dětí školního věku až po návštěvníky kurzů kreslení a malování pro dospělé. Náplň kurzu je individuálně přizpůsobována. Součástí výuky je účast na společné výstavě, průběžné konzultace s vysokoškolskými profesory.

Na setkání se za celý tým těší Nina Hedwic Mainerová

Více informací na www.malovanikresleni.cz

                                 

vytvarny_atelier_01.jpgvytvarny_atelier_02.jpgvytvarny_atelier_03.jpgvytvarny_atelier_04.jpgvytvarny_atelier_05.jpgvytvarny_atelier_06.jpgvytvarny_atelier_07.jpgvytvarny_atelier_08.jpgvytvarny_atelier_09.jpgvytvarny_atelier_11.jpgvytvarny_atelier_12.jpgvytvarny_atelier_13.jpgvytvarny_atelier_15.jpgvytvarny_atelier_14.jpgfigura03.jpgvytvarny_atelier_malovani_kresleni_oslava_svatby_malovanim (38).jpg
30.01.2018 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 5833 x