www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:NEDĚLE 05.07.2020 SVÁTEK MÁ:STÁTNÍ SVÁTEK (CYRIL A METODĚJ)}
VOLNÝ ČAS / Volnočasová sdružení a organizace / Občanské sdružení Bílej mlejn

Bílej mlejn


Hlavním cílem občanského sdružení Bílej mlejn je aktivně podporovat všestranný rozvoj městské části Praha-Čakovice.

V roce 2012 byla zahájena příprava dvou projektů v oblasti kultury: ochotnické divadlo a filmový klub.

Divadlo
V roce 2013 byly zahájeny zkoušky divadelního souboru ochotníků z Čakovic a blízkého okolí a v květnu 2013 byla uvedena první premiéra představení "Příběhy ze života pro děti a dospělé". Představení bylo následně úspěšně reprízováno např. při příležitosti Dětského dne v Třeboradicích pořádaného sdružením Lípa. V sezóně 2013/2014 se předpokládá uvedení dvou nových představení.

Filmový klub
Pro podzim 2013 je připraven pilotní projekt komorního filmového klubu zaměřeného na hudbu, děti i klasickou komerční kinematografii. Je plánováno přibližně 5 projekcí. V případě, že klub nalezne diváckou podporu budou následovat další akce filmového klubu i v roce 2014.

Čtení v rámci iniciativy Celé Česko čte dětem
Členové divadelní souboru Bílej mlejn připravili na konci školního roku 2012/2013 dvě veřejná čtení dětem. Čtení knih bylo doplněno doprovodným programem, soutěžemi, písničkami atd. Tyto úspěšné akce budou pokračovat i ve školním roce 2013/2014.

Ekonomické podmínky občanského sdružení
Bílej mlejn je nestátní nezisková organizace. Dosud nečerpala žádné finance z veřejných zdrojů. Pro rok 2013 schválilo zastupitelstvo městské části Praha-Čakovice finanční podporu ve výši 5.000,- Kč na divadlo a 8.000,- Kč na filmový klub. Veškerá činnost je tak zejména na bedrech členů občanského sdružení.

 

Více o aktivitách o.s. Bílejmlejn naleznete na stránkách: www.bilejmlejn.cz nebo www.facebook.com/BilejMlejn

28.11.2013 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 3254 x