www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:NEDĚLE 05.07.2020 SVÁTEK MÁ:STÁTNÍ SVÁTEK (CYRIL A METODĚJ)}
VOLNÝ ČAS / Volnočasová sdružení a organizace / Cirkus - centrum pro rodinu

CIRKUS - centrum pro rodinu


CIRKUS - centrum pro rodinu, je nezisková organizace, částečně podporovaná z rozpočtu MČ Praha - Čakovice.

V březnu roku 2004 bylo zaregistrováno občanské sdružení, které začalo pro děti a rodiče z Čakovic, Miškovic a Třeboradic provozovat Mateřské centrum Cirkus. Několik rodičů (převážně maminek) se rozhodlo vytvořit neformální a všem otevřené místo, kde by se mohli společně scházet a obohatit sobě a svým dětem pravidelný režim dne. Jednu třídu školní družiny nám pro aktivity Mateřského centra zapůjčila základní škola, a tak jsme se začali scházet pravidelně a připravovat různorodý program. Pořádali jsme společné výlety, přednášky a nejrůznější tvořivé večery. Za krátkou dobu jsme začali do mateřského centra jednou měsíčně zvát divadelní soubory a pořádat pro nejmenší děti divadelní představení.

Od té doby už uplynulo hodně času. Cirkus se ze školní družiny stěhoval do Domečku v Jizerské ulici, aby se po jeho zbourání kvůli stavbě nové školy „usadil“ v přízemí rodinného domu v Danielově ul. 14.

Do Cirkusu si nachází cestu čím dál víc lidí, kteří se tam cítí „doma“. Nabízený program už se dávno neomezuje jen na maminky s malými dětmi, i když ty mají i nadále své významné místo. I proto se Mateřské centrum Cirkus přejmenovalo na Cirkus – centrum pro rodinu. Nový název mnohem lépe vystihuje to, o co se v Cirkuse všichni snažíme. Aby byl Cirkus místem, kde si každý z rodiny nebo všichni společně může najít „to své“.

Během školního roku žije Cirkus dopolední školičkou Robinsoni, kurzy cvičení pro nejmenší děti s rodiči, výtvarnými kurzy. Zapomenout nesmíme ani na otevřenou hernu, kdy je možné přijít s dětmi „jen tak“ a využít možnosti seznámit se s ostatními, pohrát si s novými hračkami a potkat jiné kamarády. Večery v Cirkuse patří rodičům, připravujeme pro ně lekce cvičení, zajímavé přednášky a workshopy či tvořivé večery. Do Cirkusového programu i nadále neodmyslitelně patří divadla – jak pro nejmenší, tak i pro větší diváky. Zapomenout nesmíme ani na vyhledávaný podzimní a jarní bazar dětského oblečení, výlety pro celé rodiny, ekologické vycházky po okolí či již tradiční ples, který je vrcholem společenské sezóny v Čakovicích a okolí. Je toho zkrátka hodně. A dokonce ani o letních prázdninách Cirkus neodpočívá! Pro děti předškolního i školního věku připravujeme příměstské tábory plné her, zajímavých informací, kamarádů a legrace.

Pokud Vás Cirkusové dění zaujalo, neváhejte se podívat na www. centrumcirkus.cz či na náš FB Cirkus – centrum pro rodinu, kde vždy najdete aktuální program i spoustu jiných zajímavých informací.

logo - aktuální 2018.jpg

 

 

23.10.2018 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 21867 x