www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:NEDĚLE 05.07.2020 SVÁTEK MÁ:STÁTNÍ SVÁTEK (CYRIL A METODĚJ)}
VOLNÝ ČAS / Volnočasová sdružení a organizace / Svaz tělesně postižených - MO Čakovice

Svaz tělesně postižených


Svaz tělesně postižených

MO STP v Čakovicích má dlouholetou tradici. Dne 30. ledna 1980 vznikl na ustavující schůzi "Svaz invalidů" s počtem členů 230. Od té doby během 39 let se v organizaci vystřídali čtyři předsedové organizace. Od roku 2008 převzala funkci předsedkyně MO STP paní Jaroslava Mášová.  Členové organizace se schází každý týden v pondělí od 13.45 do 16.00 hod. v prostorách Klubu seniorů při MČ Praha 9 – Čakovice.

Jednou za rok se koná výroční členská schůze MO STP v prostorách sálu SOŠ a SOU gastronomické školy Čakovice.  MO STP dle svých možností pořádá také kulturní akce včetně sjednaných přednášek a poznávací zájezdy pro rozšíření obzoru. Konáme zájezdy za kulturními a historickými památkami – hrady, zámky.  Dále organizace pořádá každoročně 8-denní  zdravotně rekondiční a rehabilitační  pobyt v Čechách.

Členové výboru MO STP s prodlouženým mandátem na dalších 5 let:
Jaroslava Mášová - předsedkyně organizace
Marie Janichová - hospodářka organizace
Věra Součková - místopředsedkyně organizace

 

Členky revizní komise MO STP:
Táňa Mikešková - předsedkyně organizace

 Emilie Žemličková, Dana Černohorská – členky komise

Členský roční poplatek činí 150,- Kč.

Bližší informace Jaroslava Mášová – mob: 602 368 010 na téma (zdravotní rekondice, kultura, výlety, informační listy, kronika) nebo osobně v Klubu seniorů každé pondělí od 14,00 hod.  Také podáme  informace o případném zájmu o zdravotní rekondiční pobyt nebo členství v organizaci.  

e-mail: stpcakovice@centrum.cz

 

Informace:

Poslední  8 denní zdravotně rehabilitační a rekondiční pobyt se uskutečnil v Hnáčově..  Zdravotně rehabilitační pobyt byl zaměřen na cvičení  na židlích, procvičení krční páteře, oční jógu, procvičování drobných kloubků na rukou, zdravotní procedury - vycházky do okolí v místě pobytu a kulturní aktivity.

V letošním roce 2019  paní Mášová připravila a zajistila 8-denní zdravotně rehabilitační a rekondiční pobyt v kulturně  historickém Broumově a Adršpachu. Broumov samotný je vyhlášený nádhernými kulturními památkami v čele s klášterem Benediktů, který je barokním skvostem města. Ve volném čase navštívíme Kostel sv. Václava, Dřevěný kostel Panny Marie, Muzeum stavebnice Merkur a další přilehlé památky včetně Pivovaru Olivětín. Čerpáno z podkladů: J. Mášová, A. Pokorová

           

stp.jpgInvalidi 002.jpgInvalidi 006.jpgInvalidi 003.jpgInvalidi 005.jpgInvalidi 007.jpg
28.01.2019 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 11573 x