www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:PONDĚLÍ 13.07.2020 SVÁTEK MÁ:MARKÉTA}
VOLNÝ ČAS / Volnočasová sdružení a organizace / Skautský oddíl ATHABASKA

Skautské středisko ATHABASKA


Kdo jsme?
Středisko Athabaska má dlouholetou tradici, bylo založeno už v roce 1936. Po nucené přestávce v době politické nesvobody jsme obnovili činnost opět v roce 1989. Jsme členy největší dětské organizace u nás a patříme také do celosvětového skautského společenství. Otevřela se nám tak možnost spolupráce se skauty v zahraničí a účasti na mezinárodních skautských akcích. V současné době má Athabaska 80 stálých členů ve všech věkových kategoriích. Naše oddíly působí v Čakovicích, Letňanech a ve Kbelích.
Oddíly mladších členů se dále dělí do družin. Chlapecké družiny se jmenují Bobři a Mravenci, děvčata jsou v dalších dvou družinách – Vlaštovky a Pomněnky. Děti se pravidelně (1x týdně) scházejí na schůzkách, kde si hrají, poznávají přírodu, zdokonalují se v různých dovednostech apod. O víkendech jezdí chlapecké i dívčí družiny na společné výlety. Vyvrcholením celého skautského roku je letní stanový tábor. Čakovické a letňanské oddíly jezdí většinou na tábořiště v Krušných horách. Chystáme se tam i o letošních prázdninách.

Co děláme?
Každý týden se scházíme na schůzkách, kde si hrajeme, vyrábíme z papíru a jiných materiálů a učíme se užitečné věci. Jednou až dvakrát za měsíc pořádáme jedno- i vícedenní výpravy do přírody i za kulturou. Vyvrcholením roku je letní tábor, kde se věnujeme různým skautským dovednostem, sportovním aktivitám, chodíme na výlety, zpíváme apod.

Kde se scházíme?
Pokud vás naše upoutávka zaujala, můžete přivést své děti do naší čakovické klubovny v ulici Na Barikádách (ve směru na Miškovice je to poslední čakovická ulice odbočující vlevo z Polabské; klubovna je až na samém konci ulice).

 

více na www.athabaska.org, www.skaut.cz


tábor_2010.jpgtábor_2010 (1).jpgtábor 2010 2.jpgtábor 2010 3.jpg
27.03.2014 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 12685 x