www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:STŘEDA 23.09.2020 SVÁTEK MÁ:BERTA}
VOLNÝ ČAS / Klub seniorů

Klub seniorů


Klub seniorů je dočasně uzavřen z důvodu epidemie koronaviru - podrobnosti zde!
 
Založení Klubu seniorů

Na pozemku parcel. č. 1023/2 v katastrálním území Čakovice, postavila firma Schoeller v roce 1901 rodinný dům. Později tento objekt v Cukrovarské ulici č.p. 52 mnozí z nás znali jako tzv. "komunální služby", kde bylo kadeřnictví, pohřební služba, vazárna a prodej květin.
Po roce 1990 byl celý areál, který sestává z hlavní budovy a dvorního objektu, prodán v "malé privatizaci" nakonec neúspěšnému podnikateli. Objekt chátral, chodcům hrozilo nebezpečí úrazu od padajícího zdiva a krytiny. Zástupci městské části zahájili jednání se správkyní konkurzní podstaty a posléze byl areál odkoupen hlavním městem Praha, rekonstruován a svěřen do správy městské části Praha - Čakovice. Projekt rekonstrukce zajišťovala městská část. Hlavní budova byla postavena jako administrativní, dvorní objekt, bývalá vazárna, který byl původně navrhován jako archivní a zasedací prostor, byl nakonec podle rozhodnutí samosprávy určen pro klubovou činnost a  středisko služeb.
V roce 2003 byl slavnostně otevřen klub, který je určen seniorům. 

Činnost Klubu seniorů

Po čtyři dny v týdnu je klub otevřen pro seniory. Mohou zde posedět ve společenské místnosti nebo na zahrádce se svými známými a přáteli při kávě, čaji nebo minerálce.
Každé pondělí se v Klubu schází senioři ze  Svazu tělesně postižených.
Převážně ve středu se konají tematická odpoledne s přednášejícím. Temata přednášek jsou různá - např. cestopisná odpoledne s dataprojekcí, náměty z historie, ruční a rukodělné práce a infomativní setkání.
V "teplých" měsísích se konají vycházky se školeným průvodcem.

Klub seniorů má správkyni, která zajišťuje celou jeho činnost. Současně vydává podle stanovených pravidel poukázky pro seniory.

Rekonstrukce červenec 2014

Po rozsáhlé rekonstrukci o letošních prázdninách se mohou senoiři vrátit zpět do své klubovny v novém kabátě.

Snímek3 003.jpg Snímek3 006.jpg Snímek3 005.jpg Snímek3 009.jpg


 

28.04.2020 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 32017 x