www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:UTERÝ 07.04.2020 SVÁTEK MÁ:HEŘMAN, HERMÍNA}
VOLNÝ ČAS / Klub seniorů

Klub seniorů


Založení Klubu seniorů

Na pozemku parcel. č. 1023/2 v katastrálním území Čakovice, postavila firma Schoeller v roce 1901 rodinný dům. Později tento objekt v Cukrovarské ulici č.p. 52 mnozí z nás znali jako tzv. "komunální služby", kde bylo kadeřnictví, pohřební služba, vazárna a prodej květin.
Po roce 1990 byl celý areál, který sestává z hlavní budovy a dvorního objektu, prodán v "malé privatizaci" nakonec neúspěšnému podnikateli. Objekt chátral, chodcům hrozilo nebezpečí úrazu od padajícího zdiva a krytiny. Zástupci městské části zahájili jednání se správkyní konkurzní podstaty a posléze byl areál odkoupen hlavním městem Praha, rekonstruován a svěřen do správy městské části Praha - Čakovice. Projekt rekonstrukce zajišťovala městská část. Hlavní budova byla postavena jako administrativní, dvorní objekt, bývalá vazárna, který byl původně navrhován jako archivní a zasedací prostor, byl nakonec podle rozhodnutí samosprávy určen pro klubovou činnost a  středisko služeb.
V roce 2003 byl slavnostně otevřen klub, který je určen seniorům. 

Činnost Klubu seniorů

Po čtyři dny v týdnu je klub otevřen pro seniory. Mohou zde posedět ve společenské místnosti nebo na zahrádce se svými známými a přáteli při kávě, čaji nebo minerálce, které si mohou v Klubu zakoupit za režijní ceny.
každé pondělí se v Klubu schází senioři ze  Svazu tělesně postižených.
Převážně ve středu se konají tematická odpoledne s přednášejícím. Temata přednášek jsou různá - např. cestopisná odpoledne s dataprojekcí, náměty z historie, ruční a rukodělné práce a infomativní setkání.
V "teplých" měsísích se konají vycházky se školeným průvodcem.

Klub seniorů má správkyni, která zajišťuje celou jeho činnost. Současně vydává podle stanovených pravidel poukázky pro seniory, které mohou použít na nákup služeb (pedikúra, masáže apod.)

Rekonstrukce červenec 2014

Po rozsáhlé rekonstrukci o letošních prázdninách se mohou senoiři vrátit zpět do své klubovny v novém kabátě.

Snímek3 003.jpg Snímek3 006.jpg Snímek3 005.jpg Snímek3 009.jpg


Provozní doba Klubu seniorů

 Den Provozní doba  od - do hod. 

 Ponděli

 13.00 - 18.00

 Úterý

 13.00 - 16.00

 Středa 

 13.00 - 17.00

 Čtvrtek

 13.00 - 16.00
01.09.2014 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 30805 x