www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:ČTVRTEK 16.07.2020 SVÁTEK MÁ:LUBOŠ}
OBČAN / Otázky a odpovědi

ZEPTEJTE SE NA ÚŘADU


Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha Čakovice a Úřadu městské části Praha Čakovice. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha Čakovice nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. 
             11 | 12 | 13 | 14   
Otázka: Tělocvična u ZŠ (Milan Pekárek 15.10.2013 21:40)
Dobrý den. U nové tělocvičny (haly) vedle ZŠ Čakovice se objevil nový chodníček. Bohužel nyní je už brzo tma a po chodníčku se synem klopýtáme. Nebylo by možné ho i nějak osvětlit? Děkuji za reakci. Pekárek
Odpověď: (Kateřina Marszálková 18.10.2013 9:30)
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Chodníček byl zřizován pro lepší bezpečnost dětí při příchodu do školy a tuto funkci rozhodně plní. Bohužel osvětlení je investišně velmi náročné (zřízení i provoz) a proto uvažováno není.
Děkujeme za pochopení. Kateřina Marszálková
Otázka: Kdy dáte kamery do vnitrobloku v Miškovicích (Petr Šediví 13.10.2013 14:12)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy budete dávat kvůli vandalismu kamery do vnitrobloku v Miškovících předem díky za odpověd
Odpověď: (Kateřina Marszálková 23.10.2013 9:15)
Dobrý den,
v tuto chvíli není plánováno umístění kamer do vnitrobloku v Miškovicích, o této věci je ale na žádost občanů možné jednat v budoucím období. Pokud předpokládáte, že je skutečně zapotřebí, aby kamery v těchto prostorách byly instalované, napište, prosím, opodstatněnou žádost a směřujte ji na podatelnu Úřadu MČ, tímto problémem se poté bude zabývat Rada MČ. S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Parkování v ulici Kysucká (obecní nájemník 11.10.2013 13:22)
Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda bude v dohledné době probíhat nějaká úprava ulice kysucká a ulic k ní přilehlích. Myslím si, že všechny nájemníky obecních bytů v těchto ulicích, trápí nemožnost zaparkovat své auto jinak než do trávy, nebo nechat stát do silnice. Obecních bytů v této lokalitě je víc než dost a bylo by jistě dobré, finance které z pronájmů plynou, nějak vracet nájemníkům. A to ve formě skvalitnění bydlení !

Děkuji za odpověď
Odpověď: (Kateřina Marszálková 18.10.2013 9:39)
Dobrý den,
stavu, který popisujete ve Vašem dotazu jsme si vědomi, bohužel na tyto úpravy musí uvolnit potřebné finance hl.m. Praha a termín nebyl dosud stanoven. Souhrnně se jedná o investici, kterou s ohledem na její výši nelze financovat z rozpočtu MČ, kde jsou v tuto chvíli priority jinde (např. doinvestování zbytku kanalizace a podobně). Děkujeme za pochopení.
Kateřina Marszálková
Otázka: dotaz na voličský průkaz (hrubec milan 10.10.2013 14:52)
nemohu volit v místě bydliště jsem služebně mimo,co potřebuji k vyzvednutí voličkého průkazu,
Odpověď: (Kateřina Marszálková 10.10.2013 15:17)
Dobrý den,
voličský průkaz je možné vyzvednout buď osobně (po předložení občanského průkazu), nebo je možné zaslat písemnou žádost s ověřeným podpisem. Formulář žádosti žádný není, stačí vlastními slovy. Ověření na úřadě se provádí v tomto případě zdarma, pošta a notář mohou požadovat poplatek.
Voličské průkazy se vydávají od 10.10.2013 do 23.10.2013 do 14.00 hod., písemné žádosti musí být podány nejpozději 7 dní přede dnem voleb, t.j. do 18.10.2013 a voličský průkaz poté bude zaslán na požadovanou adresu.
S pozdravem, Renata Krištofová (OOS)
Otázka: Opravy komunikací (Olga Höflerová 5.10.2013 8:30)
Dobrý den,
dovolte mi, abychom Vás touto cestou oslovili s připomínkou s odezvou na Váš článek ve zpravodaji pro občany Čakovic.
V Čakovicích bydlíme od roku 2005, kdy jsme zde zakoupili domek. Je pravda, že od té doby se Čakovice velmi změnily k lepšímu díky úpravám chodníků a vozovek, které zde probíhají od doby, kdy jsme se nastěhovali. Nicméně, při všech těchto úpravách byly stanoveny objížďky, které vesměs vedly ulicí Bělomlýnskou s pokračováním ulicí Ouhrabkovou, kde bohužel bydlíme. Při všech těchto objížďkách, které v určitých intervalech vlastně trvají celých 8 let, doznala vozovka výše uvedených silnic pěkně zabrat. Po provedených vybudováních kanalizačních přípojek se spojnice k domům propadly do jednoho roku a velmi zahuštěná doprava v tomto úseku způsobila, že propady na vozovce jsou při přejetí velmi hlukově obtěžující. Myslíme si, že tato ulice ani nebyla pro provoz autobusů a těžkých nákladních aut dimenzována.
Velmi by nás proto zajímalo, jestli se chystá oprava vozovek a chodníků také v ulici Ouhrabkova, která, ač je v centru obce, byla zatím opomíjena a je jako chudá příbuzná vedle upravených komunikací jak na hlavním tahu, tak ve vilových čtvrtích.
Děkujeme za odpověď, přejeme hodně pracovních úspěchů a srdečně zdravíme.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 7.10.2013 11:27)
Dobrý den, paní Höflerová,
děkujeme za Váš dotaz. Záměrem je opravit všechny komunikace v městské části, jejichž stav je v jednotlivých místech různý. Jak píšete sama, do komunikací se investuje průběžně a za posledních 10 let se do komunikací a souvisejících staveb, jako je např. kanalizace či vodovodní řady vynaložilo zhruba třičtrvtě miliardy korun. Bohužel zhruba stejně velká suma peněz se pro dobrý stav všech komunikací (a inženýrských sítí) musí ještě nalézt v rozpočtu hlavního města Prahy, odkud jsou tyto investice kompletně financovány. Reálné možnosti čakovického rozpočtu na opravy komunikací jsou pouze v jednotkách milionů. Vzhledem k tomu, že investice budou muset být opět rozloženy do několika let, nelze nyní odhadnout termín komplexní rekonstrukce Ouhrabkovy ulice.
Běžná údržba je zajištěna v Ouhrabkově takto, městská část má rozhodnutím Prahy svěřenu správu Ouhrabkovy ulice v úseku Polabská-Cukrovarská. Úsek Ouhrabkovy ulice mezi Bělomlýnskou a Polabskou spravuje Prahou zřízená organizace Technická správa komunikací hl.m. Prahy. Výtluky v Ouhrabkově ulici, které nejsou na části v kompetenci MČ, zaurgujeme.
S pozdravem, Ing. Jiří Vintiška, zástupce starosty
Otázka: Zoufalý stav ulice Tuháňská 2 (Ivana Hokrová 3.10.2013 16:45)
Dobrý den,
před měsícem jsem se ptala, zda a kdy bude uveden do civilizovaného stavu povrch ulice Tuáňská v Miškovicích. Syn si tam včera ošklivě rozbil koleno, protože zakopl v jednom z výmolů a dopadl na kamení hned vedle. Člověk by nečekal, že dvouminutová cesta ze školky domů bude pro děti tak nebezpečná.
Od té doby, co jsem svůj dotaz posílala, jste už několika jiným lidem odpověděli, takže příliš nechápu, proč na můj podnět nikdo nereagoval.
S pozdravem
I. Hokrová
Odpověď: (Kateřina Marszálková 7.10.2013 11:42)
Dobrý den paní Hokrová,
děkujeme Vám za Váš dotaz a omlouváme se za prodlení. Stavu komunikace Tuháňská i komunikace Na Kačence jsme si vědomi, rekonstrukce komunikací je projekčně připravena, bohužel hl.m. Praha musí uvolnit potřebné finance a termín nebyl dosud stanoven. Souhrnně se jedná o investici, kterou s ohledem na její výši nelze financovat z rozpočtu MČ. Pro příští rok připravujeme opravu části komunikace Tuháňská (především u školky a částečně směrem ke hřišti), která by zlepšila schůdnost a sjízdnost do doby komplexní rekonstrukce komunikací Tuháňská a Na Kačence a prostoru u rybníka.
S pozdravem,
Ing. Jiří Vintiška, zástupce starosty
Otázka: Volební kampaň (Roman Šemík 30.9.2013 9:07)
Dobrý den,
v minulých dnech se objevily na čakovickém katastru na sloupech veřejného osvětlení předvolební plakáty. Chci se zeptat, zda finanční výnos z těchto poutačů je příjmem místního rozpočtu nebo celopražského.
Odpověď: (Milena Pekařová 30.9.2013 12:12)
Dobrý den,
sloupy veřejného osvětlení jsou ve správě podniku Eltodo. Pokud jsou plakáty umísťovány se souhlasem tohoto podniku, a tak by to mělo být, je jeho i výnos.
Otázka: sběrný dvůr (Alan Charvat 23.9.2013 6:49)
Dobrý den, mam prosím jednu prosbu pustilů jsem se do rekonstrukce bytu v Jizerské ulici. Rozebral jsmei staré jádro apotřeboval bych poradit mají-li Čakovice vlastní sběrný dvůr mohu-li tam zbytky jádra, staré dveře atd. odvézt? A ještě další dotaz nemám ještě trvalé bydliště v Čakovicích, ale byt je v Čakovicích, jak mam tedy prosím postupovat? Děkuji předem
Odpověď: (Kateřina Marszálková 23.9.2013 16:13)
Dobrý den,
Čakovice bohužel nemají vlastní sběrný dvůr, pouze kontejnery na objemný odpad (podrobnosti najdete na našich internetových stránkách: http://www.cakovice.cz/2918_VOK-na-objemny-odpad-pro-rok-2013). Pokud jde o sběrné dvory v Praze, nejbližší najdete v Horních Počernicích, nebo v Poděbradské ulici (podrobné informace na http://sberny-dvur-praha.cz/seznam-sbernych-dvoru/).
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Cesta na zastávku Ke stadionu (Michal Janíček 19.9.2013 23:29)
Dobrý den,
proč není upraven živý plot v úseku ulice Ke stadionu nacházejícím se mezi ulicemi Vážská a Dyjská?
Vzhledem k dočasnému zrušení zastávky Oderská je chodník k zastávce Ke stadionu nyní dost využíván, ale ve zmíněném úseku se na něm kvůli stavu živého plotu nemohou dva protijdoucí lidé vyhnout. V další části uvedeného úseku nelze ani uhnout na trávu, neboť prostor je obsazen maringotkou.
Děkuji za vysvětlení
Odpověď: (Kateřina Marszálková 20.9.2013 10:58)
Dobrý den, pane Janíčku,
děkujeme za upozornění. Jedná se o pozemek soukromého vlastníka, kterého vyzýváme k provedení nápravy.
Zemanová
vedoucí OŽPaMP
Otázka: Co vlastně městská část Čakovice oslavovala o půlnoci 5.9.2013? (Eliška Pátková 7.9.2013 8:15)
Dobrý den,

o půlnoci z 5.9.2013 na 6.9.2013 byli všichni občané v okolí probuzeni hlukem a ohňostrojem z náměstí v Čakovicích, trvajícím delší dobu.

Zajímali jsme se, proč bylo toto rušení nočního klidu - zda byli občané na to upozorněni v Kalendáři akcí - bez výsledku.

Prosím proto o vyjádření, zda byla tato akce povolena a proč.

Děkuji a s pozdravem

E. Pátková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 18.10.2013 10:05)
Dobrý den,
o rušení nočního klidu jsme byli informováni až občany a z hlášení Městské policie a Policie ČR. Jednalo se o akci soukromého charakteru, s kterou MČ neměla nic společného, takže jsme Vás o ní nemohli ani informovat v kalendáři akcí na našich webových stránkách. Pokud jde o další postup, situace bala předána přestupkové komisi, která situaci řeší.
S pozdravem, Kateřina Marszálková
Otázka: Oprava chodníku v Ostravické ulici (Eliška Pátková 7.9.2013 8:07)
Dobrý den,

proč stavební úřad městské části Čakovice dlouhodobě ignoruje velmi špatný stav chodníku v Ostravické ulici (levá strana ulice směrem k náměstí).
Jedná se snad o nejhorší chodník v Praze vůbec - s místy klesajícím a chůzi velmi nebezpečným povrchem!

Přitom se pravý chodník v ulici bez problémů před cca 2 lety zrekonstruoval a levá část se pouze vylepšila odpadkovým košem na psí exkrementy......

Děkuji za vysvětlení a s pozdravem

E. Pátková
Odpověď: (Kateřina Marszálková 9.9.2013 9:42)
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Na základě informací od zástupce starosty, Ing. Jiřího Vintišky je oprava chodníku v Ostravické ulici plánována a jsme si vědomi jeho špatného stavu. Městrská část ale musí jednotlivé komunikace opravovat postupně dle určitého harmonogramu a v současnosti byla prioritou například Cukrovarská ulice a jiné stavby, které měly vyšší důležitost. Zároveň jsou zde části, kde chodníky chybí zcela (například Bělomlýnská ul., Schoellerova... apod), takže je nutné věnovat se prioritně těmto úsekům. Pokud jde pravou část chodníku, při pokládce nového kabelu elektrického vedení si MČ vymínila povinnost vyměnit kompletní povrch chodníku.
S pozdravem,
Kateřina Marszálková
asistentka
Otázka: sjezd z obchvatu Březiněves _ Stalice (Stanislav Zaujec 27.8.2013 20:00)
Dobrý den,
chci se zeptat kde bude sjezd a nájezd z plánovaného obchvatu Březiněves-Satalice a kudy pojede, přes které konkrétní části sousedních obcí. Děkuji za odpověď.
Odpověď: (Kateřina Marszálková 28.8.2013 16:36)
Dobrý den,
na základě informace od zástupce starosty Ing. Jiřího Vintišky, je sjezd a nájezd stabilizovný platným územním plánem už z roku 1999. Podrobné informace najdete na stránkách Magistrátu hl. m. Prahy (http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/odbory_mhmp/uzemni_plan/index.html), nicméně na našem území bude pouze 1 sjezd, a to v Třeboradicích.
S pozdravem,
Kateřina Marszálková
Otázka: Uzávěrka Cukrovarská (Jiří Brabec 26.8.2013 12:55)
Dobrý den,
žádám odpověď proč byla znovu uzavřena Cukrovarská, tentokrát kvůli úpravě křižovatky Cukrovarská s ul. Ke stadionu, respektivě proč tato úprava nebyla provedena již při první etapě.
Kdo je za za tenhle z mého laického pohledu šlendrián zodpovědný?

Odpověď: (Kateřina Marszálková 26.8.2013 13:09)
Dobrý den, pane Brabec,
na Váš podobný dotaz již odpovídal velmi podrobně pan místostarosta, Ing. Vintiška. Odpověď najdete níže pod názvem "Křižovatka Cukrovarská / Ke Stadiónu" s datem 20.08.2013 (datum odpovědi 23.08.2013 v 8:27 hodin).
S pozdravem,
Kateřina Marszálková
Otázka: Podmínky pro udělení obecního bytu (Lucie Plzáková 24.8.2013 13:47)
Dobrý den,
ráda bych se zeptala jaké podmínky musím splňovat pro udělení nájemního (obecního) bytu v Čakovicích?
Předem velice děkuji za odpověď.
Hezký den,
Lucie Plzáková
Odpověď: (kmarszalova 26.8.2013 8:16)
Dobrý den,
k přidělení obecního bytu je nutné mít podanou žádost o přidělení bytu. Formulář naleznete na webových stránkách MČ nebo si ho můžete vyzvednout na ÚMČ.
Bytová komise MČ vybere ze seznamu žadatele a vybere požadovaný byt ze seznamu volných bytů. Doporučí RMČ ke schválení. Následně RMČ rozhodne o přidělení bytu. Jana Přibylová, vedoucí OBHSB
Otázka: Dotaz ke svatbě (Andrea Procházková 21.8.2013 16:26)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaký je poplatek za pořádání svatebního obřadu v Schoellerově sále a zda se svatby mohou konat i v sobotu. Na stránkách je informace, že pouze lichý týden a termín pouze ČT+PÁ. Děkuji za odpověď. Procházková, Miškovice
Odpověď: (Kateřina Marszálková 21.8.2013 16:33)
Dobrý den,
protože MČ Praha - Čakovice není matričním úřadem, je nutné termín svatby domlouvat na matrice v Letňanech, tel.: 284028128, 284028130. Zde je možné domluvit se i na sobotu, pokud zrovna v Schoellerově sále nebude probíhat nějaká jiná akce. Pokud jde o poplatky, konání svateb je v Schoellerově sále bez poplatku.
S pozdravem,
Kateřina Marszálková
             11 | 12 | 13 | 14