www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:PÁTEK 14.08.2020 SVÁTEK MÁ:ALAN}
MĚSTSKÁ ČÁST / Školství / Základní škola Dr. E. Beneše

Základní škola Dr. Edvarda Beneše


V městské části Praha - Čakovice se nachází jedna základní škola (se sídlem náměstí Jiřího Berana 500), jejíž kapacita je 1110 žáků. Škola nese jméno po prezidentu Dr. Edvardu Benešovi.

Skládá se ze dvou propojených budov a odloučených pracovišť v Jizerské ulici a Dyjské ulici. Součástí školního areálu je také školní kuchyně s jídelnou a dvě tělocvičny. Škola má pro potřeby tělesné výchovy a družinovou činnost k dispozici víceúčelové venkovní hřiště městské části s umělým povrchem, pro výuku TV může dále využívat sportovní halu městské části Praha-Čakovice. V pracovišti Dyjská vzniká v roce 2016 rekonstrukcí dopravního hřiště další sportoviště. V návaznosti na rozvoj bytové zástavby dochází k postupnému rozšiřování školního kampusu podle kapacitních potřeb.

Třídy ve škole jsou postupně vybavovány moderním ergonomickým nábytkem pro pohodlnější výuku žáků, didaktické pomůcky jsou rozšiřovány o moderní zařízení. Ve škole jsou instalovány interaktivní tabule (s projektory) nebo interaktivní displeje, některé třídy jsou dále doplněny interaktivními výukovými stoly. V hlavní budově je zřízena a postupně vybavována moderní třída budoucnosti "Future Class Room", která je výsledkem partnerské spolupráce a přenesení zkušeností do praxe, podle stejnojmenného konceptu v Bruselu. Zde žáci naleznou řadu moderních pomůcek, které dosud nejsou běžnou součástí sítě českých základních škol.

Kromě toho se ve škole nacházejí učebny pro výuku IT, jazyků, knihovna, školní posilovna, prostory pro oddych o přestávkách, který byl vytvořen podle návrhů žákovského školního parlamentu a mnoho dalších tematických prostor. V rámci nepedagogické činnosti působí ve škole 3 členný tým pracovníků, kteří mají na starosti preventivní činnosti a psychologické poradenství.

Ve škole působí také školní družina o kapacitě přes 400 žáků.

Školní jídelna je kromě žáků školy, se zde stravují studenti gymnázia, zaměstnanci ÚMČ Praha – Čakovice a v rámci sociálního programu i místní senioři. Všichni strávníci mají možnost výběru ze dvou hlavních jídel.

Škola je všeobecného zaměření, důraz je kladen na výuku jazyků (angličtina od 1. ročníku a druhý jazyk od 7. ročníku), ekologii, tělesnou výchovu a využívání informačních a komunikačních technologií.

Zřizovatel školy: Městská část Praha - Čakovice
Ředitel školy: Mgr. Martin Střelec

tel.: 283 932 375
e-mail: zscakovice@zscakovice.cz

Stránky školy: www.zscakovice.cz


stavba školy r. 1935 (Zdroj: J. Krákorová, Kniha o Čakovicích)

Čakovice-kniha 127-stavba školy.jpg Čakovice-kniha 032 Jiří Beran.jpg

Stavba dokončena 29.5.1936 (Zdroj: J. Krákorová, Kniha o Čakovicích)

Čakovice-kniha 403.jpg Čakovice-kniha 021.jpg


25.02.2016 - UMC_002 ; Přečteno: 33535 x