www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU
{DNES JE:PÁTEK 25.05.2018 SVÁTEK MÁ:VIOLA}
AKTUALITY / Obecné informace

Kurzy jógy pro seniory


Kurzy jógy pro seniory

Náš životní styl je hektický, často řešíme několik úkolů najednou a snažíme se vyhovět rozmanitým požadavkům. Jóga nás na okamžik zastaví, vrátí nás zpět do našeho těla, k našemu dechu a vnitřním pocitům, které často přehlížíme. Pomáhá nám uvědomit si ta známa slova TADY A TEĎ.

Pojem „jóga“ se dnes nejčastěji užívá v souvislosti s tělesným cvičením nebo s moderní gymnastikou. Hathajóga je skutečne orientována na práci s tělem, ale její cíl není pouze posílit a zpevnit svaly, ale také naučit se dýchat a hlavně ovládnout mysl.

Oproti běžným cvičením jóga usiluje o vnitřní prožitek, které nám cvičení ásan (jogových pozic) přináší. Není to aktivita soutěžní, jedná se o pomalé, nešvihové, vědomím řízené a kontrolované cvičení.

Klub seniorů pořádá od 3.4. – 5.6.2017 jarní kurz jógy pro seniory zcela zdarma. Cvičení bude probíhat v tělocvičně v Dyjské ulici, každé pondělí od 17.00 – 18.00 hodin pod dohledem lektorky jógy Hanky Antošíkové. Počet míst je však omezen, hlaste se proto u paní J. Sorokové na tel. 283 061 427 nebo přímo v budově úřadu dveře č. 104.

Při cvičení jógy je třeba dodržovat některé zásady a doporučení:


  1. před cvičení pokud možno alespoň 2,5 hodiny nejíst.vyhnout se přílišnému úsilí, napětí ve svalech

  2. při nácviku ásán sledovat vnitřním zrakem účinek

  3. při cvičení zásadně dýchat nosem

  4. pohodlný oděv

  5. neklouzavou podložku


Přijďte a vyzkoušet, sami poznáte zda-li vás jóga osloví.

 

Kontakt: Jindra Soroková - 283061427.22.03.2017 - Kateřina Marhoulová ; Přečteno: 1153 x