www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:PONDĚLÍ 13.07.2020 SVÁTEK MÁ:MARKÉTA}
AKTUALITY / Dopravní informace

Jednání o situaci v dopravě


Na základě neúnosné dopravní situace v naší městské části, která se ještě více zhoršila díky zvýšenému výskytu dopravních kolon na Cínovecké a Kbelské, a sjíždění z „dálnice“ již na čakovickém exitu, požádal místostarosta Vintiška o jednání s náměstkem primátorky pro dopravu P. Dolínkem. Jednání se uskutečnilo v kanceláři náměstka primátorky ve čtvrtek 22. září 2016 za účasti zástupců Čakovic (starosta, místostarosta pro dopravu a zastupitelka MČ a HMP J. Bendová). Jednání se účastnil tým TSK hl. m. Prahy v čele s jejím ředitelem a dále ředitel organizace ROPID.

Cílem jednání ze strany Čakovic bylo nastavení jasného rámce přípravy jednotlivých dopravních staveb, které jsou nezbytné pro zlepší plynulosti dopravy. Na jednání bylo domluveno, že TSK hl. m. Prahy se pokusí převzít investiční přípravu všech staveb do své správy. Aktuálně bohužel není koordinována příprava jednotlivých úseků staveb, některé úseky připravuje TSK hl. m. Prahy, některé Odbor technické vybavenosti Magistrátu.

Zástupci Čakovic také upozornili, že pro zlepšení situace je nutné přijmout i jiná dopravní opatření mimo území MČ Praha-Čakovice. Problematickým bodem je také okružní křižovatka Veselská x Tupolevova.

Dopravní stavby, které jsou nyní v přípravě nebo ve stádiu záměru:
1. Rekonstrukce křižovatky Kostelecká/Cukrovarská x Za Tratí/Za Avií (vč. dobudování řadicích pruhů na Kostelecké a Cukrovarské), zabezpečení světelnou signalizací
2. Rekonstrukce křižovatky Tupolevova x Kostelecká (vč. rozšíření křižovatky a doplnění bypassů a řadicích pruhů), zabezpečení světelnou signalizací
3. Rekonstrukce úseku Tupolevova x Kostelecká a most přes Cínoveckou
4. Zkapacitnění Kostelecké v úseku mezi křižovatkami s Tupolevovou a Za Tratí/Za Avií

06.10.2016 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 3551 x