www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:UTERÝ 14.07.2020 SVÁTEK MÁ:KAROLÍNA}
AKTUALITY / Obecné informace

Den mobility 2016


Čakovice hostily v úterý 20. září akci regionálního významu - Den mobility. Akce, která se konala v rámci Evropského týdne mobility, se skládala ze dvou částí.

První částí byla odborná konference, která se konala v Čakovickém zámku a byla určena zástupcům samospráv obcí a městských částí, které se nacházejí na železniční trati v úseku Praha-Všetaty-Byšice/Mělník, a také železničním odborníkům a odborné veřejnosti. Na akci vystoupili zástupci objednatelů dopravy za hl.m. Prahu (ROPID) a Středočeský kraj (IDSK), zástupci MČ Praha-Čakovice a MČ Praha 19 (Kbely), zástupce Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy a zástupce Správy železniční dopravní cesty.

Prezentace vystupujících nabízíme na základě souhlasu autorů ke stažení:

ROPID (Pavel Procházka)

- IPR (Marek Zděradička)

- Středočeský kraj (Martin Jareš)

- MČ Praha-Čakovice (Jiří Vintiška)

- MČ Praha 19 (Radek Čermák)

- SŽDC (Petr Provazník)

DSC02001.jpg DSC02000.jpg DSC02002.jpg DSC02003.jpg

Druhá, odpolední, část dne mobility byla věnována široké veřejnosti. Největším lákadlem byly jízdy motoráčkem řady 810 po vlečce od nádraží k autobusové zastávce Cukrovar Čakovice a dále jízdy historickým autobusem, který celé odpoledne objížděl Čakovicemi po trase Nádraží Čakovice - Cukrovar Čakovice - Ke Stadionu - Náměstí Jiřího Berana - Čakovický zámek - Cukrovar Čakovice - Nádraží Čakovice. Na zastávkách autobusu byl dále připraven doprovodný program. Na zastávce Cukrovar Čakovice tak bylo možné shlédnout výstavku prací dětí čakovické ZŠ na téma doprava, menší děti si mohly s členkami ochotnického divadla Bílej mlejn Čakovice zahrát na živý vláček nebo si mohly například prohlédnout u Sousedského třeboradického spolku některý z vystavených dopravních modelů. Na zastávce Ke Stadionu spolek Načos připravil možnost zasadit cibuloviny a zkrášlit tak nové záhonky, které připravila městská část Praha-Čakovice. Na téže zastávce si také do konce září cestující mohou ze 4 navržených variant vybírat nový zastávkový přístřešek, kterým bude stávající nahrazen. Na zastávce Náměstí Jiří Berana byla část věnovaná bezpečnosti dopravy. Byl zde autobus plný simulátorů (motocykl, auto, kolo), dopravních PC her na téma bezpečnosti provozu a také videa o bezpečnosti provozu. Bylo možné shlédnout instruktáž k první pomoci a následně si záchranu i vyzkoušet nebo si bylo možné vyzkoušet jízdu zručnosti. Na zastávce Čakovický zámek připravila ZUŠ Marie Podvalové den otevřených dveří, prohlédnout si také bylo možné reprezentační prostory městské části v zámku, Lovecký salonek a Schoellerův sál. V tom se konal od 17 hodin koncert flétnového souboru Tikari.

"Dovolte mi, abych tímto poděkoval všem, kteří pomohli připravit Čakovický den mobility. Měl jsem možnost hovořit s mnoha kolegy a přáteli z ROPIDu, SŽDC, KŽC doprava a dalšími odborníky a všichni byli příjemně překvapeni, jak byla akce uspořádána a především tím, jakou měla návštěvnost. Děkuji tedy tímto také hlavně všem obyvatelům, kteří tuto akci navštívili a přišli tím podpořit veřejnou dopravu v naší městské části.", uvedl k akci místostarosta Vintiška.

IMG_9790.jpg IMG_9792.jpg IMG_9793.jpg IMG_9795.jpg IMG_9798.jpg IMG_9799.jpg IMG_9802.jpg IMG_9801.jpg 

Videoreportáž

 

30.09.2016 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 2194 x