www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:PONDĚLÍ 13.07.2020 SVÁTEK MÁ:MARKÉTA}
AKTUALITY / Dopravní informace

Posílení školní dopravy z Třeboradic


V říjnu 2015 obdržela MČ Praha-Čakovice stížnost na kapacitu ranního spoje školní linky 305. Na základě toho byla věc projednána s Regionálním organizátorem Pražské integrované dopravy, který v průběhu podzimu prověřil kontrolními průzkumy oprávněnost stížnosti a začal hledat řešení tohoto problému. Na základě toho bude od pondělí 18. ledna 2016 zaveden ke stávající lince 305 ranní posilový spoj v 7:35 z Třeboradic k základní škole Dr. E. Beneše (nám. J. Berana), který bude jezdit pod číslem nové linky 557. Spoj na tuto linku bude přejíždět z linky 110 a tedy dopravcem na lince bude Jaroslav Štěpánek.

Dovolujeme si upozornit na následující skutečnost. Vzhledem k tomu, že v oblasti severu Prahy byl v danou dobu nejbližší volný autobus podle vyjádření ROPID v oblasti Bohnic/Čimic, byl pro přejezd vozů zvolen spoj z linky 110, který však přijíždí do Třeboradic několik minut před svým odjezdem v 7:35 na lince 557. Analýzou historie sledovacího systému pro pohyb vozů pomocí GPS, kterou vozy na lince 110 disponují, bylo zjištěno, že na daném spoji linky 110 dochází pouze výjimečně ke zpožděním, avšak spoj jede z Hostavic přes Hloubětín a může být tedy ovlivněn nahodilými komplikacemi (nehodami) v dopravě. Tento parametr bude ROPID sledovat pomocí vyhodnocovacího systému, nicméně uvítáme zpětnou vazbu cestující veřejnosti v této věci. V případě, že v zastávce Třeboradice nebude v čas odjezdu 7:35 stanicovat vůz linky 110, který změní číslo na 557, doporučujeme cestujícím využít prioritně stávající školní linky 305 (jako dosud), která odjíždí z Třeboradic ve stejný čas jako školní linka 557, a která má také z Třeboradic shodnou trasu k základní škole.

Věříme, že opatření přispěje ke zlepšení cestování žáků do základní školy.

Přehled školních linek od 18. 1. 2016
305 - Hovorčovice - Třeboradice - Sídliště Čakovice (jen směr zpět) - Náměstí Jiřího Berana
557 - Třeboradice - Náměstí Jiřího Berana (v provozu jen v uvedeném směru)
575 - Sídliště Čakovice - Čakovický zámek - Náměstí Jiřího Berana

Na všech linkách jsou nasazeny standardní autobusy, ranní spoj linky 575 obsluhuje kloubový vůz.

Další rozvoj školní dopravy
Městská část kontinuálně informuje organizaci ROPID o aktuálních počtech žáků v základní škole a o dalším rozvoji základní školy. Na základě toho byl vznesen požadavek na posílení linky 575 ze sídliště Čakovice a to nejpozději od 1. 9. tohoto roku. Konkrétní řešení ještě nebylo definitivně stanoveno.

Schema_tras_skolni_linky.jpg

Autor článku a kontaktní osoba v této věci: Jiří Vintiška, místostarosta pro školství, dopravu a informatiku

Pozn. Schéma "Přehled spojení do základní školy" bylo zpracováno na mapovém podkladu www.mapy.cz

13.01.2016 - UMC_002 ; Přečteno: 3439 x