www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU
{DNES JE:PONDĚLÍ 21.05.2018 SVÁTEK MÁ:MONIKA}
AKTUALITY / Obecné informace

Kontaktní, terapeutická poradna


MČ Praha – Čakovice nabízí svým spoluobčanům bezplatnou službu v oblasti psychické kontaktní a emoční poradenské služby. Jsme si vědomi, že v období posledních několika let dramaticky narůstá počet obyvatel, kteří potřebují pomoc v osobní tíživé situaci, neboť psychická nadstavba našich spoluobčanů je ve výrazné progresi. MČ se proto rozhodla nabídnout tuto terapeutickou podporu s psychoterapeutickými metodami a prvky, zaměřenou na 3 skupiny lidí:

1) Lidé, kteří se nacházejí v tíživé psychické životní situaci a potřebují jí řešit či sdílet.    

2) Těhotné, kojící maminky a maminky s dětmi do 12 měsíců, které mají psychické těžkosti se sebou či s miminkem a své potíže v mateřství potřebují konzultovat.

3) Senioři, kteří jsou např. osamoceni, nebo cítí psychické nepohodlí.  

Petra Svítilová se věnuje terapeutické činnosti, péči o duševní zdraví a prevenci raných psychických vývojových poruch. Díky svému bohatému a stále si doplňujícímu vzdělání a praxi je kompetentní k řešení problémů a starostí jiných. Ve svém životě i práci se řídí mottem „Starost o druhé je starostí o sebe i o svět“. Jak sama uvádí, možnost pravidelně konzultovat svůj problém, způsobuje jeho zmenšování, uvolňení a nasměrování k pozitivnímu a novému, zdravějšímu způsobu myšlení a chování člověka. Je reálné si představit, že roste i psychická odolnost a chuť do kvalitnějšího a klidnějšího společenského, rodinného a profesního života. Dalším odvětvím, kterým se Petra Svítilová zabývá je Alpha Nursing, což je citlivá poporodní péče o novorozence a kojence se zaměřením na podporu přirozených psychických potřeb miminka. Z toho vyplývá, že pomoc je vhodná také pro těhotné ženy (už v těhotenství jsou důležité konzultace, kdy informace maminka vstřebává klidněji a s rozvahou, nežli pak s miminkem). Též maminky s dětmi do 12 měsíců věku dítěte, které mají jakékoli tíživé podmínky spojené s mateřstvím a nevědí, proč je jejich dítě neklidné, často pláče, potřebují sdílet, poradit se, mají různá očekávání, otázky, co se přirozených potřeb novorozence a kojence týká.

Tato psychosociální pomoc v nové kontaktní poradně u nás v Čakovicích, kterou Petra Svítilová nabízí, je pro občany hrazena plně MČ a vedení radnice nepochybuje o tom, že je velmi prospěšná. Naprostou samozřejmostí je anonymita stejně jako v případě lékařského tajemství, takže nemusíte mít sebemenší pochybnosti o tom, že by Vaše soukromé problémy byly konzultovány s kýmkoli třetím.  

Tyto služby můžete využít osobně vždy v úterý od 15.00 do 17.00 hodin v prostorách čakovického zámku (malý salónek), po předchozím nutném objednání na telefonním čísle 777 199 345.(prosíme, abyste se objednávali denně do 16ti hodin, mimo čas, kdy probíhají terapie). Pokud Vám tento termín vyhrazený pro terapie nebude vyhovovat, je možné domluvit se individuálně na jiném termínu. Další možností je anonymní telefonní konzultace (rovněž po předchozím domluvení termínu), nebo anonymní mailová konzultace - petra.svitilova@centrum.cz.
Věříme, že Vás tato nabídka osloví, bude prospěšná a projeví se nejen na kvalitě Vašeho života, ale také na kvalitě mezilidských vztahů.

 

05.09.2016 - Kateřina Marhoulová ; Přečteno: 2263 x