www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU
{DNES JE:UTERÝ 20.08.2019 SVÁTEK MÁ:BERNARD}
AKTUALITY / Obecné informace

„Vejšlap“ tentokrát do Ctěnic. Kdo nestihl, má na jaře další možnost


Vešlap, v pořadí již 23., na kole i pěšky pro všechny zúčastněné, začal pěkným ránem 5. října. Start byl tentokrát v Líbeznicích, kde již čekalo 80 pěších i cyklistů. Druhý „start“, kde se mohli připojit další výletníci, byl v nedalekých Měšicích. Tudy projelo a prošlo 21 účastníků pochodu.

Pěší trasa činila 16 km. Cyklisté pak najeli celkem 34 km. „Všichni jsme prošli zámkem ve Ctěnicích, kde jsou pořádány pěkné akce. V okolních obcích bylo ten den pořádáno několik dalších kulturních akcí, mezi kterými nechybělo ani čakovické posvícení. Náš pochod byl nakonec zakončen na hřišti v Třeboradicích, kde se již tradičně každý mohl občerstvit a obdržel diplom,“ prozradila nám třeboradická knihovnice a radní MČ Praha Čakovice Ilona Bervicová.

Start v Líbeznicích občerstvením podpořil dlouholetý partner „Vejšlapů“ GLOBUS Čakovice. Přebytek občerstvení pak převzala paní učitelka z měšické školky. „Musíme opět pochválit naši nejstarší cyklistku z Prahy, které bylo 80 let, a naši nejmladší účastnici Elišku, která s námi pochod zdolala teprve ve svých 19 měsících,“ řekla Ilona Bervicová a zároveň dodává omluvu: „Omlouváme se všem našim vejšlapákům, že jsme akci na naše webové stránky www.pochod.unas.cz vyvěsili pozdě. Vše napravíme a plán dalších akcí je připraven na 10. 5. 2014 a podzim 27. 9. 2014.“

Nezbývá než popřát hodně sil do dalších „Vejšlapů“ a na jaře na shledanou.

04.11.2013 - Kateřina Marhoulová ; Přečteno: 1413 x