www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:ČTVRTEK 16.07.2020 SVÁTEK MÁ:LUBOŠ}
AKTUALITY / Dopravní informace

Nová midibusová linka 295 na Bulovku


V rámci projektu zavádění bezbariérových midibusových linek na území Prahy pro lepší spojení uvnitř městských částí a ke zdravotnickým zařízením, bude od 10.10.2010 zavedena nová midibusová linka 295 pro lepší dopravní obslužnost Prahy 9.

Linka 295 pojede v trase Nemocnice Bulovka – Starý Prosek – Poliklinika Prosek – Českolipská – Poliklinika Frýdecká – Obchodní centrum Čakovice – Čakovice – Třeboradice. Novinkou oproti běžným autobusovým linkám bude zajíždění přímo do areálu nemocnice Na Bulovce a také bude zajištěn průjezd středem letňanského sídliště. Linka bude v provozu v pracovní dny cca od 6:00 do 22:00 v pravidelném intervalu 30 minut. Na všechny spoje budou nasazeny nízkopodlažní midibusy. Cílem je zlepšit přístupnost zdravotnických zařízení (nemocnice Bulovka, poliklinika Prosek, poliklinika v Letňanech) zejména pro starší a méně pohyblivé občany nebo maminky s kočárky a zajistit lepší obsluhu některých sídlištních celků (Prosek, Letňany).

Na tuto změnu se váže zkrácení intervalů linky 151, která bude jezdit v pracovní dny dopoledne nově každých 20 minut (nyní jede pouze dvakrát za hodinu) a také zkrácení trasy o úsek Poliklinika Prosek – Třeboradice. V zastávce Starý Prosek bude umožněn vzájemný přestup mezi linkami 151 a 295, takže k Bulovce se bez problémů dostanou i obyvatelé z oblasti Krocínky.

Zdroj: Info PID

Leták k zavedení midibusové linkyMidi bus pražské integrované dopravy, praha 9
- ; Přečteno: 4897 x