www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:ČTVRTEK 09.04.2020 SVÁTEK MÁ:DUŠAN}
AKTUALITY / Obecné informace

Koronavirus - senioři


koronavirus_seniori_siroky.jpg

Kontakty
Magistrát hlavního města Prahy zavedl ve spolupráci s organizací ŽIVOT 90 krizovou linku pro seniory nad 65 let na čísle

koronavirus_linka_seniori.jpg

Na lince budou moci senioři požádat o pomoc s nákupy, s vyzvednutím léků atd. a náš koordinační tým je následně propojí s některým z přihlášených dobrovolníků. Školení dobrovolníků bude poskytovat Český červený kříž, do pomoci se zapojí například hasiči, skauti a další dobrovolníci. Volat na ni mohou ale i ostatní, kteří chtějí upozornit na osamoceného seniora, který potřebuje pomoc [text www.zivot90.cz].

NOVÉ NAŘÍZENÍ
Od 20.03. vláda upravila čas, kdy budou smět potraviny a drogerii nakupovat pouze senioři nad 65 let a handicapovaní, a to na dobu od 7.00 do 9.00 hodin. Z tohoto nařízení jsou nově vyjmuty lékárny, kterých se žádná omezení netýkají.

Akce pro seniory
Upozorňujeme, že všechny akce pro seniory jsou do odvolání ZRUŠENY.

DOPORUČENÍ
DOPORUČUJEME seniorům žijícím na území hlavního města omezit na zcela nezbytné minimum návštěvu míst s vyšší koncentrací osob, a to po dobu platnosti mimořádných opatření.

TIPY PRO SENIORY

Pomoc s objednáním nákupu
Úřad městské části nabízí doplňkový způsob pro objednání nákupu k lince uvedené výše. Telefonní linka 800 160 166 v některých momentech totiž vykazuje přetížení. Pro seniory, kteří nedisponují internetem nebo potřebnými dovednostmi proto městská část nabízí pomoc při objednání nákupu přes rozvozové firmy. Můžete využít naše linky:
283 061 427
283 061 433

DISTRIBUCE LÁTKOVÝCH ROUŠEK

  • AKTUALIZACE 26. 3. 2020 - Každý senior starší 65let s trvalým pobytem v Čakovicích, Miškovicích nebo Třeboradicích by měl mít k dispozici dopis od MČ s látkovou rouškou, pokyny k používání, dále seznam potřebných kontaktů na zvláštním listu a dále registrační formulář pro mobilní rozhlas.
  • Od 19. 3. 2020 byla zahájena distribuce roušek pro všechny seniory starší 70 let. Bude probíhat postupně i v průběhu 13. týdne, kdy očekáváme plné pokrytí látkovými rouškami u této věkové skupiny (1 rouška na osobu). Pozor, roušku je nutné správně používat - viz tento návod.

 

 

02.04.2020 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 677 x