www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU
{DNES JE:NEDĚLE 15.09.2019 SVÁTEK MÁ:JOLANA}
AKTUALITY / Obecné informace

Velikonoce v čakovickém kostele


Drazí obyvatelé Čakovic, Třeboradic a Letňan,

jménem farnosti bych Vás všechny chtěl upřímně pozdravit.

Nebude to dlouho trvat a budeme prožívat Velikonoce.

Položme si otázku, co jsou to Velikonoce?

Pro někoho jsou to svátky jara, pro někoho dva dny volna v týdnu navíc, pro někoho příležitost odcestovat na chatu, chalupu nebo do zahraničí, pro někoho období s hlubokým duchovním podtextem.

Na konci postní doby vstoupíme do týdne, který nese označení svatý – Svatý týden.

Ve čtvrtek tohoto posvátného týdne si křesťané připomínají chvíle, kdy Pán Ježíš ve večeřadle umyl učedníkům nohy. Byla to tenkrát velká lekce lásky a lidskosti, lekce služby bližnímu. I v tomto je nám, křesťanům, Ježíš vzorem, sloužit těm, kteří jsou okolo nás.

Na Velký pátek, si připomínáme smrt Pána Ježíše na kříži. Na první pohled veliký zmar a lidská prohra. Velkým pátkem však toto drama nekončí. Posléze poznáme, že jeho smrt je za každého z nás.

V sobotu večer, po západu slunce, si připomínáme Slavné Kristovo vzkříšení, které mění zmíněný páteční zmar ve Vítězství Krista Pána nad smrtí.

Neděle velikonoční, největší křesťanský svátek, Kristovo vzkříšení jenom umocňuje. Připomínáme si, že Kristovo vzkříšení nás přesahuje, ale zároveň je to uvědomění si pro nás pro všechny, že smrt nemá poslední slovo a život v jiné dimenzi pokračuje dál. To je naše křesťanské vyznání víry. Tvou smrt zvěstujeme, Tvé vzkříšení vyznáváme………

Ať jsou pro Vás, nás, Velikonoce dny svátků jara, dny volna navíc, cestování či slavení Kristova vzkříšení, přeji všem mnoho dobrého, radost a pokoj do Vašich srdcí.

Samozřejmě přijměte pozvání, pokud budete chtít, ke slavení velikonočních dnů tajemství, do našeho kostela v Čakovicích.

 

S pozdravem a úctou k Vám všem P. Stanislaw Góra

 

14.4

Květná neděle

Mše svatá

08:30

14.4.

Květná neděle

Postní bohoslužba - Třeboradice

14:00

18.4.

Zelený čtvrtek

Slavnostní mše svatá

18:00

19.4.

Velký pátek

Křížová cesta

17:15

19.4.

Velký pátek

Velkopáteční obřady

18:00

20.4.

Bílá sobota

Velikonoční vigilie

19:30

21.4.

Boží hod velikonoční

Slavnostní mše svatá

08:30

06.03.2019 - Kateřina Marhoulová ; Přečteno: 285 x