www.cakovice.cz ČAKOVICKÝ PŘEDŠKOLÁČEK ČAKOVICE V POHYBU PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET
{DNES JE:NEDĚLE 05.07.2020 SVÁTEK MÁ:STÁTNÍ SVÁTEK (CYRIL A METODĚJ)}
AKTUALITY / Obecné informace

"Praha metropole všech"


Magistrát hl. města Prahy ve spolupráci s Integračním centrem Praha o.p.s. představuje novou webovou stránku, která je určena především pro migranty a migrantky žijící v Praze. Zároveň zde naleznou informace i všichni obyvatelé hlavního města Prahy, které se stává čím dál tím více kulturně rozmanitější, stejně jako řada dalších velkých evropských měst.

Webová stránka je k dispozici ve více jazykových mutacích – v jazycích, jimiž nově příchozí obyvatelé Prahy mluví nejčastěji. Je vytvořena jako rozcestník nejdůležitějších informací a kontaktů na organizace, úřady a jejich odbory, aby umožnila co nejlepší informovanost migrantů při řešení jejich každodenních situací a orientaci ve městě, které se stalo jejich novým domovem. Zároveň webová stránka poskytuje i informace o možnostech kurzů češtiny, kulturních akcí a možnostech podílet se na veřejném životě tak, aby se co nejdříve a co nejlépe integrovali do života v hlavním městě a v České republice.

Webová stránka vznikla ve spolupráci s dalšími odborníky v návaznosti na zlepšení situace v dané oblasti, která je jedním z cílů Koncepce hl. m. Prahy pro oblast integrace cizinců.

Uvítáme také jakékoliv nápady na změny nebo komentáře k současnému obsahu těchto stránek. V případě podnětů nás kontaktujte na e-mailu integrace@praha.eu.

Na závěr vám už jen přejeme snadnou orientaci na webových stránkách a získání mnoha inspirativních a pro život v Praze důležitých informací.

Praha Metropole všech.jpg

 

04.04.2018 - Kateřina Marszálková ; Přečteno: 1022 x